Łazienka a feng shui

By on cze 9, 2015 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka jest miejscem, w którym głównym elementem ważnym z punktu widzenia feng shui jest woda (jin). Jest ona symbolem pieniędzy, który powinien być wykorzystany w każdym calu. Jak urządzić łazienkę, by zachowane były wszystkie zasady feng shui?

Po pierwsze, miejsce łazienki. Wiele z nas posiada ją na wprost drzwi wejściowych. Nie jest to niestety dobre miejsce na jej umieszczenie. Mając ją właśnie tam sprawiamy, że chi, które pozytywnie wpływa na nasze losy wchodząc do domu przez drzwi wejściowe zostaje przez łazienkę wypłukane. Łazienka nie powinna znajdować się również tuż przy wejściu do domu. Związane jest to z wierzeniami na temat nieszczęścia spadającego na całą mieszkającą tam rodzinę. Łazienka nie powinna także znajdować się w samym centrum domu, gdzie miejsce powinno zajmować salon lub pokój warsztatowy. Pomieszczenie przeznaczone na łazienkę musi posiadać przynajmniej jedną tzw. ścianę szczytową. Ostatnią zasadą lokalizacji łazienki jest nieumieszczanie jej tuż obok kuchni lub nad nią. Wpływa to negatywnie na przepływ czystości w domu. Jeśli jednak nasza łazienka znajduje się w którymś z wyżej wymienionych miejsc dobrze jest powiesić nad jej drzwiami niewielkie lusterko, które skieruje negatywną energię w inną stronę.

Po drugie, wielkość łazienki. Łazienka nie powinna być przesadnie duża. Ważne, by była funkcjonalna i by chi miała w niej optymalny przepływ. Jeśli nasze wymagania co niej wiążą się z dużym pomieszczeniem niech takie będzie. Jednak lepiej jest, by była ona niewielkich rozmiarów.

Po trzecie, ustawienie mebli i sprzętów łazienkowych. Jedną z głównych zasad przy wyposażeniu łazienki jest nieustawianie sedesu tuż przy wejściu. W przypadku sedesu pamiętajmy także o nawyku zamykania klapy, gdyż pieniądze mogą uciec z mieszkania wraz ze spuszczoną wodą. Dla zapewnienia równowagi jin i jang umieśćmy kilka kolorowych elementów np. w postaci świec. Ważne jest jednak niezagracanie jej i umieszczenie tylko tych elementów, które będą dla nas naprawdę użyteczne.

Po czwarte, kolory w łazience. Łazienka powinna opiewać w kolory jasne, kojarzące się z czystością i sterylnością. Korzystne będą także barwy pastelowe. Nie unikajmy również zieleni czy kolory niebieskiego.

lazienka

Podsumujmy

1) Łazienka nie powinna zajmować pomieszczenia znajdującego się naprzeciw drzwi wejściowych, tuż obok nich, w centrum mieszkania, nad lub koło kuchni;

2) Jeśli łazienka znajduje się w którymś z wymienionych wyżej miejscach umieśćmy nad nią lusterko odbijające negatywną energię;

3) Łazienka nie powinna być pomieszczeniem wielkim. Powinna być jednak wygodna w korzystaniu;

4) Sedes nie powinien być widoczny przez drzwi łazienki i nie być umieszczony tuż przy nich;

5)Łazienka nie powinna być zagracona, jednak dla wytworzenia równowagi dobrze jest umieścić w niej kilka kolorowych elementów np. w postaci świec.

6)Kolorami korzystnymi dla łazienki będą kolory jasne i pastelowe. Odpowiednia będzie także zieleń i barwa niebieska.

źródło zdjęć: Photo credit: **ste** / Foter.com / CC BY-NC-ND , Photo credit: by Janine / Foter.com / CC BY-NC-ND

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *