Łazienka dla singla

By on gru 1, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Minipomieszczenie w kawalerce. Kilka metrów kwadratowych, a nie możemy zapomnieć o wanie, pralce, toalecie, o umywalce i jakiejś szafce. No bo ręczniki, kosmetyki, piżamy gdzieś trzeba pomieścić przecież! Znasz to? Łazienka jest ciasna, nieustawna, ciemna. A gdyby… trochę w niej pokombinować?  

Problemem często są zbyt dużo sprzęty, zgromadzone w łazience. Ważna jest też kolorystyka, która optycznie może powiększyć nawet bardzo malutkie wnętrze. W dodatku piecyki gazowe uzbrojone są zwykle w długie rury, ciągnące się pod sufitem i po ścianach. Z pralki, ustawionej między brzegiem wanny a kantem toalety, trudno wyciąga się pranie. Biorąc kąpiel, chlapiemy na lusterko, wiszące nad umywalką. Słowem – nie da się ukryć, że jest ciasno. Dla jednej osoby nie wystarcza miejsca.

Potrzebna reorganizacja przestrzeni – aranżacje zaczniemy od zmiany oświetlenia. Zamiast lampki – panel świetlówek LED, wykonany z mlecznego pleksi. Kształt świetlówek – okrągły, współgrający z kształtem brodzika prysznicowego. Bo z wanny zrezygnowano – na rzecz funkcjonalnego natrysku. Zasłona została umocowana na okrągłym, giętym karniszu. Wzór tkaniny – drobny, kolorek jasny, dobrany do barwy ścian oraz do dodatków łazienkowych. Armatura jest biała. Podobnie jak pralka ,,Frania” (nowoczesne urządzenie, stylizowane na dawny sprzęt piorący), która zajęła miejsce prostokątnej poprzedniczki. ,,Franiowy” walec doskonale się prezentuje, a jego mniejszy bęben nie jest problemem dla singla. I tak pierze on raz tygodniu, podwieszana pod sufitem suszarka utrzyma ciężar czystych ubrań i bielizny.

Posadzkę utrzymano w jednolitym odcieniu i tylko kolorowy dywanik, ułożony przy brodziku, koncentruje spojrzenia użytkownika łazienki. Ciekawostka odnośnie do podłogi – nie została ona wykonana z tradycyjnych płytek, ale z masy samopoziomującej, pokrytej żywicą poliuretanową. To nadaje wnętrzu lekkość, a kwadraty kafli nie dzielą niepotrzebnie płaszczyzny, odbierając jej cennych centymetrów. Zamiast płytek na ścianach – wodoodporna farba. Na taki sam kol0rm pomalowano sufit, co pomieszczeniu nada pożądanej smukłości. W odświeżonej łazience znalazło się miejsce na dwie spore półki, które zagospodarowano wiklinowymi koszami –  nich można trzymać niezbędne drobiazgi. Pod umywalką – szafka na ręczniki. Nad misą umywalki – wielkie lustro, które również – optycznie – powiększa nam gabaryty łazienki.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *