Łazienka dostosowana dla dziecka

By on gru 26, 2014 in Nietypowe rozwiązania, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Nie tylko pokoik powinien być przystosowany do potrzeb malucha. Łazienka to miejsce, gdzie łatwo o małe i duże urazy, dlatego powinna być nie tylko estetyczna, ale także bezpieczna.

Nie każdy ma możliwość stworzenia osobnej łazienki dla dziecka. Przeważnie trzeba dostosować łazienkę, z której korzystają rodzice, do potrzeb malca. Nie jest to aż takie trudne, ale oczywiście, dwie osobne łazienki to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, bo pozwala na optymalne rozwiązania, z których zadowoleni są wszyscy członkowie rodziny. Łazienka dedykowana wyłącznie dziecku powinna zawierać niską toaletę oraz umywalkę i małą wannę. Dno wanny oraz podłoga przy wannie muszą być wyłożone specjalnymi matami, które uniemożliwiają poślizgnięcie na mokrej powierzchni. Na ścianie obok wanny można zamocować rurkę, za którą dziecko może chwycić się, kiedy wchodzi do wanny i z niej wychodzi. Aby uniknąć poparzenia gorącą wodą lecącą z kranu, można zainstalować baterię, która reguluje temperaturę wody.

Oprócz kwestii bezpieczeństwa i funkcjonalności, należy zadbać o stronę wizualną. Każde dziecko chętniej odwiedza łazienkę i bierze kąpiel, myje zęby i rączki, jeśli wnętrze jest interesujące. Dlatego warto urządzić je w taki sposób, aby było atrakcyjne dla malca. Jeśli dziecko jest fanem Myszki Micky, to kupmy ręczniki z wizerunkiem tej postaci, jeśli lubi opowieści o piratach, to stwórzmy łazienkę w stylu marynistycznym itd. Lepiej ozdabiać pomieszczenie elementami, które można łatwo wymienić, bo dzieci rosną i zmieniają swoje upodobania. Bezpieczniej jest wymienić kubek i mydelniczkę czy zasłonkę do prysznica niż płytki.

Z kolei jeśli naszym zamiarem jest zaadaptowanie łazienki dla dorosłych na potrzeby dorastającej pociechy, to wystarczy zainwestować w kilka drobiazgów, na przykład w schodki, dzięki którym dziecko dosięgnie do umywalki, nakładkę na sedes i, oczywiście, maty antypoślizgowe, dywaniki łazienkowe czy wykładziny. Łazienka dorosłych jest dla dziecka nudna, więc koniecznie maluch musi mieć swoje gadżety: kolorowe przybory toaletowe, ręczniki z bohaterami kreskówek, zabawki do kąpieli.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *