Łazienka glamour

By on lut 20, 2015 in Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Ostatnio często się słyszy, że coś jest glamour. Czyli jakie? Eleganckie, luksusowe, błyszczące. Nie każdy lubi taki styl jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Styl glamour to przeciwieństwo stylu romantycznego, skandynawskiego, prowansalskiego czy rustykalnego. Jeśli kochacie te style, glamour wam się nie spodoba. Jeśli zaś tamte was nie przekonują, to glamour najpewniej to zrobi.

Styl glamour również jak romantyzm czy retro nawiązuje do minionych czasów, do belle epoque. Taki wystrój łazienki jest wręcz pałacowy. W sam raz do wnętrz w starych kamienicach, ale i w małych nowych wnętrzach można się nim pobawić. Trzeba tylko zrobić to z wyczuciem, by nie przedobrzyć ze stylizacją. Blask, przepych, luksus, owszem, ale z odpowiednimi kontrastami, które ten blask, przepych i luksus wyciszą.

Kolory stylu glamour to przede wszystkim czerń. Poza tym złoto, srebro, granat, czerwień w kolorze wina, szmaragdowa zieleń, ciemny fiolet. Szarości i biel dla rozjaśnienia. Bazą mogą być czarne ściany i podłoga. By ściana lśniła można wyłożyć ją czarną lub czarno-złotą mozaiką o podwyższonej połyskliwości. Ale całe wnętrze nie może błyszczeć. Na podłogę można położyć matowy gres. Lśnić mogą również meble. Ważne, aby nie miały nowoczesnych kształtów. Lekko zaokrąglone, tak jak ceramika, która może być zarówno biała jak i czarna. Bardzo stylowa będzie biała umywalka ze złotymi zdobieniami w stylu barokowym. Baterie nie mogą mieć ostrych kształtów. Zaokrąglone, dwuuchwytowe, najlepiej złote. Wanna wolnostojąca na złotych ozdobnych nogach. Przy wannie czarny fotel z welurowym obiciem w kolorze ciemnego fioletu lub szmaragdowej zieleni. Zadbać należy o wszelkie szczegóły, nawet o pojemnik na szczotkę do WC. Warto wybrać porcelanowy w czarnym kolorze.

W oknie powinny zawisnąć grube bordowe lub szmaragdowe zasłony. Błyszczące lub matowe, w zależności ile jest już w łazience lśniących elementów. Odpowiedni będzie żyrandol z czarnego szkła kryształowego i stylizowane kinkiety do łazienki. Lustro w ozdobnej i złoconej ramie. Na miejscu będą też motywy roślinne na akcesoriach lub tapecie.

Źródło zdjęcia: dune.es

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *