Łazienka high-tech

By on mar 5, 2015 in Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Nowoczesne technologie dostrzegalne są już wszędzie. W XXI wieku nie potrafimy się bez nich obejść. Nie powinno nikogo zatem dziwić wnętrze łazienki inspirowane postępem technologicznym. Jak urządzić łazienkę high-tech? Postaw na świeży design i minimalizm.

Co rusz powstają nowe pomysły na typowe łazienkowe urządzenia, takie jak brodzik, wanna, czy umywalka. Nawet toaleta jest teraz innowacyjna i w pełni zmechanizowana. Jak? Sama się spłukuje, czyści, podnosi i opuszcza deskę sedesową. Niektóre toalety posiadają nawet funkcję czyszczenia pupy użytkownika! Nie ma się co dziwić – przecież właśnie na wyręczaniu człowieka skupiają się nowoczesne technologie. Innym ciekawym pomysłem w łazience high-tech jest wielofunkcyjna wanna. Jest to połączenie wanny, umywalki, lustra i ekranu OLED w jednym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko oszczędzamy przestrzeń w łazience, ale także zyskujemy wiele nowych możliwości. Kto z nas nie marzy o ciepłej kąpieli połączonej z oglądaniem ulubionego filmu?

Aranżując łazienkę w stylu high-tech, należy pamiętać, że jego wyznacznikiem jest prostota, minimalizm i oczywiście nowoczesność. Jeśli chodzi o kształty, to dominują bryły geometryczne. Według takich wzorów projektuje się umywalki, wanny i inne łazienkowe sprzęty. Najpopularniejszymi materiałami są stal nierdzewna oraz szkło, które nadają wrażenie czystości. Do oświetlenia stosuje się najczęściej halogeny lub świetlówki umieszczone na suficie lub wbudowane w meble. Kolorystyka musi być modna. Przeważają biel, czerń, czerwień, granat i różne odcienie szarości, najlepiej zestawiane na zasadzie kontrastu. Najważniejsza w łazience high-tech jest jednak przestronność. Wygospodarujmy więc trochę wolnej przestrzeni, zrezygnujmy z licznych dodatków i dekoracji. Zamiast niezliczonej ilości koszyków, kwiatków, wazoników, możemy umieścić w łazience duże lustro w metalicznej ramie lub designerski wazon. Nie bójmy się, że taki wystrój będzie chłodny i nieprzyjemny. Łazienkę możemy ocieplić drewnianymi elementami, satynowymi zasłonami, czy bambusowym koszem.

Futurystyczne łazienki pewnie nie są dla wszystkich. W stylu high-tech odnajdą się najprędzej ludzie młodzi, którzy żyją szybko, pragną wygody, a z nowymi technologiami spotykają się na co dzień. Być może jednak za jakiś czas styl high-tech stanie się powszechniejszy i bardziej dostępny dla przeciętnego człowieka.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *