Łazienka jak szachownica

By on lut 25, 2015 in Nietypowe rozwiązania, Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka nie musi być nudna. Przywykliśmy do tego, że powinna być biała lub w kolorach utrzymanych w chłodnych, niebieskich barwach. A przecież można tak zaaranżować wnętrze łazienki, że będzie równie ciekawe co salon czy kuchnia. Trzeba tylko mieć pomysł – na przykład zainspirować się grą w szachy.

Jeśli jesteśmy bardzo zdeterminowani co do tego, aby łazienka była utrzymana w biały, kolorze, to stwórzmy, przez dodanie czarnych akcentów, stylizację na wzór szachownicy. To bardzo proste. Wystarczy pewne elementy urozmaicić czarnymi płytkami, oczywiście, z tej samej serii. O jakich elementach mowa? Na przykład pas przy zlewie i lustrze lub przy prysznicu. Można także za pomocą takich pasów wyznaczać granicę stref, jeśli łazienka jest duża. To zupełnie tak jak na szachownicy, na której znajdują się pola. Na przykład strefa kąpielowa – wanna i prysznic – mogą być w ten sposób oddzielone od reszty przestrzeni.

Kontrast zawsze tworzy ciekawe efekty, ale niektórzy nie przepadają za nadmierną przeciwstawnością. Aby złagodzić granice między białymi i czarnymi płytkami można zastosować mozaikę z czarnych i szarych małych płytek. Będzie wyglądała szczególnie dobrze, jeśli białe i czarne strefy zajmują duże powierzchnie. Żeby nieco ożywić wnętrze i dosłownie nadać mu blasku, zastosujmy czarną fugę z brokatem. Dzięki niej aranżacja łazienki wypadnie naprawdę imponująco.

Ważne są dodatki. Różnokolorowe firanki, ręczniki, przybory toaletowe mogą zepsuć efekt. Lepiej utrzymać dodatki w kolorach: białym, czarnym i szarym. Dzięki temu łazienka będzie wyglądać naprawdę elegancko.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *