Łazienka – obiekt chroniony

By on lis 8, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Gdy na świecie pojawia się dziecko trzeba trochę lub nawet bardzo zmienić swoje dotychczasowe życie. Reorganizacji wymaga również przestrzeń wokół nas. Każde pomieszczenie, w tym łazienka, potrzebuje zabezpieczeń i udogodnień.

Inaczej może urządzić łazienkę wspólną dla całej rodziny, a inaczej łazienkę jedynie do dyspozycji dziecka. Jeśli dziecko ma całą łazienkę dla siebie, wtedy można poszaleć. Przede wszystkim należy zadbać o wygodę i funkcjonalność. Ceramikę można przystosować do wzrostu malucha. Mała miska ustępowa, mała umywalka na odpowiedniej wysokości. Meble o zaokrąglonych kształtach. Nie polecane są kafelki z postaciami z bajek. Gdy dziecku się znudzą, trzeba będzie wszystko kuć. Łatwiej pomalować ściany na wesołe kolory lub zadbać o bajeczne akcesoria i dekoracje. Jeśli z łazienki korzysta cala rodzina, to przyda się nakładka na deskę sedesową oraz podest przy umywalce. Wszelkie chemiczne środki czystości nie powinny znajdować się w najniższych szafkach. Trzeba je schować tak, by dziecko ich nie znalazło.

W obydwu typach łazienki przyda się zamek, który można otwierać od zewnątrz. Dziecko musi mieć swój wesoły i delikatny ręcznik, może nawet fikuśny wieszak w kształcie kwiatka. Do mycia rąk i zębów zachęca odpowiednio kolorowe kubki, mydelniczki i dozownika mydła. Zabawki uczynią z każdej kąpieli zabawę. Warto zadbać o ich przechowywanie. Kosz wiklinowy lub pojemnik w kształcie żaby, który można zawiesić na wannie pomogą dbać o porządek. W łazience powinny też znaleźć się kosmetyki przeznaczone tylko dla dziecka. Dno wanny lub prysznica można wyłożyć matą antypoślizgową. Można też zaopatrzyć się w brodzik prysznicowy, który wkłada się do kabiny prysznicowej. Latem można wynieść go do ogrodu. Dostępne są również kabiny, których drzwi otwierają się po połowie na górze i na dole. Można otworzyć górną połowę na czas kąpieli dziecka, a dolną pozostawić zamkniętą. W ten sposób podłoga nie będzie zachlapana. Na wannie można zamontować parawan nawannowy lub kolorową zasłonkę. Na podłodze powinien znaleźć się duży puchaty dywanik, który uchroni przed poślizgnięciem.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *