Łazienka w mozaice, mozaika w łazience

By on maj 30, 2011 in Materiał | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jednym ze sposobów zagospodarowania przestrzeni ściennych, a także podłóg w łazience jest mozaika. Jest to chyba jeden z najbardziej efektownych rodzajów zdobień ściennych. Jeżeli chcesz aby w twojej łazience zawrzało od niesamowitych kolorów postaw na mozaikę.

Głównym powodem pokrywania tak dużych powierzchni mozaiką są oczywiście powody estetyczne. Najlepiej gdy poprowadzona jest na całej powierzchni ściany ponieważ jej naturalne kolorystyczne rozedrganie, przy dużym zróżnicowaniu wysokości mogłoby wywołać efekt estetycznego chaosu, a tego byśmy nie chcieli. Dużą zaleta mozaiki jest także jej elastyczność. W przeciwieństwie do płytek czy kafelek o większych powierzchniach, mozaikę możemy bez problemu zastosować na owalnych elementach. Dzięki temu możemy prawie całkowicie pozbyć się w wnętrza łazienki ostrych krawędzi czy to blatów znajdujących się pod umywalkami czy zabudowy wanny. Mozaiką możemy również wyłożyć całość kabiny prysznicowej, łącznie z brodzikiem. Materiał ten możemy albo sprowadzić z Dalekiego Wschodu, albo też zakupić w naszych rodzimych hipermarketach budowlanych. Zakupienie mozaiki w Polsce absolutnie nie świadczy o tym , że produkt będzie gorszy jakościowo i odejmie naszej łazience elegancji i funkcjonalności.

Mozaikę polecam przede wszystkim tym osobą, które uwielbiają odważne, wielobarwne pomieszczenia i nie boja się eksperymentować z kolorami. Jestem przekonana, że wśród oferty okładzin mozaikowych, każdy znajdzie coś dla swojej łazienki. Decydując się na ten materiał, zauważymy również, że nie przysparza on większych problemów podczas układania.

 

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *