Łazienka w sielskim stylu

By on mar 3, 2015 in Bez kategorii | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

lazienkaBiel, przestronność i entuzjazm – te słowa dobrze oddają wrażenie jakie możemy uzyskać aranżując łazienkę we własnym domu. Przestrzeń będzie czysta i schludna, a przy tym zapełniona potrzebnymi przedmiotami, wcale nie minimalistyczna.

Wykorzystanie tego motywu w ciasnym mieszkaniu może nie być najlepszym pomysłem, szczególnie jeżeli jesteśmy przytłoczeni gwarnością miasta.

Sielski styl

Biała, czysta i przestronna łazienka może być w prosty sposób udekorowana dzikimi kwiatami rosnącymi na polu. Wystarczy niewielki bukiet kwiatów polnych – maku, bławatka, złocenia właściwego lub ostróżeczki polnej. Są one barwne i wstawienie 3-4 sztuk do wysokiego wazonu znacznie ożywia barwy łazienki oraz nadaje jej egzotycznego świeżego zapachu.

Na podłodze warto wyłożyć brązowe kafelki we wzory. Do kosmetyków można wykorzystać wiklinowe kosze – większe i starsze rodzaje mogą posłużyć przechowaniu papieru do rąk lub większych potrzebnych przedmiotów. Możemy wykorzystać też zabytkowe skrzynie, albo dekoracyjne szkatułki. Kosze i wszelkie przedmioty służące przechowaniu sprawiają wrażenie, że łazienka jest zawsze czysta i uporządkowana. W koszu wcale nie musi być porządku.

Na środku może znajdować się nie duży dywanik, a nawet imitacja skóry zwierzęcia. Ciekawym pomysłem będzie tu też lustro z rzeźbioną ramą.

Ściana

Pozbywamy się kafelek. Na ścianę nakładamy wodoszczelną wykładzinę, albo malujemy wzory farbą. Jakie wzory? Chcąc wykorzystać np. motywy 20-lecia międzywojennej wsi użylibyśmy jednakowych figur geometrycznych o jasnych i przyjaznych kolorach. Oczywiście warto je urozmaicić, albo, że się tak wyrażę, designersko urozmaicić. Inną propozycją niech będą motywy sielskie – ptaki, kłosy, kwiaty. Mogą być też drzewa i gdzieniegdzie jakieś zwierzę hodowlane Wybór jest szeroki i zależy od upodobań. Pamiętać warto o tym, że malownicza ściana zajmuje wyłącznie 1/4 powierzchni ściennej – reszta jest zazwyczaj niepomalowana lub zakryta innymi przedmiotami – np. półkami.

Kolory – biel i i tęcza

kolory

Jeżeli zdecydujemy się na dominantę bieli w naszej łazience możemy pomyśleć o barwnych, niemal tęczowych kolorach na podłodze. Efekt będzie jak z lat 80-tych. Uzyskamy czyste, obszerne pomieszczenie zawierające ożywiający kolor – najlepiej zdominować przestrzeń jednym kolorem pasującym do bieli, albo zestawić ze sobą dwa jasne kolory. Ewentualnością też będzie wykorzystanie jednego jasnego, a drugiego bladszego – np. różowawego, czy beżowego.

Umeblowanie łazienki

Nowością pojawiającą się w aranżacji łazienek jest stosowanie otwartych stolików zamiast szafek. Są one oczywiście wielopoziomowe z dostępem z każdej strony. Przestrzeń taka pozwala elegancko zaprezentować nasz wachlarz akcesoriów łazienkowych – jest to szczególnie atrakcyjne dla gości – wiedzą co gdzie leży, nie boją się zaglądania do szufladek w poszukiwaniu przedmiotów. Przestrzeń jest bardziej przyjazna. Na stolikach warto ułożyć koszyki, by przedmioty nie leżały w nieładzie.

zdjęcia: www.flickr.com

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *