Łazienka w stylu francuskim

By on gru 1, 2015 in Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Francja kojarzy się z wyrafinowanym smakiem i stylem. Jeśli więc nie przemawiają do Ciebie nowoczesne aranżacje oparte na chłodnym minimalizmie, warto zainteresować stylem francuskim w kreowaniu pięknych wnętrz. Tym razem zajmiemy się łazienką. Oto jak urządzić ją w tym właśnie stylu.

Paryski klimat w łazience stworzyć nie jest trudno, wystarczy zastosować się do kilku zaleceń. Łazienka w stylu francuskim to przede wszystkim łazienka pełna światła i przestrzeni. Choć króluje tu prostota i umiar, nie powinno też zabraknąć antyków i stylowych mebli. Łazienka tego typu charakteryzuje się również drobnymi detalami, jak firanki, falbanki, abażury czy rzeźbione zdobienia mebli. Jeśli chodzi o materiały, z jakich wykonane są elementy zabudowy czy ozdoby, to tu zdecydowanie stawia się na naturalność i tradycję.

Podobnie ma się sprawa z oświetleniem. Przy aranżacji wnętrz w stylu francuskim stawiajmy przede wszystkim na lampy o tradycyjnym designie: ozdobne żyrandole, tradycyjne kinkiety czy lampki – dające spokojne i rozproszone oświetlenie. Przy wyborze świetlówek unikajmy zaś tych, które dają barwę światła zimną – im barwa będzie cieplejsza, tym lepszy efekt uzyskamy.

Kolorystyka, jaka panuje we wnętrzach w tym stylu jest zdecydowanie jasna i mało skontrastowana. Królują tu barwy ciepłe i pastelowe, dużo odnajdziemy tu również bieli.

Paryska łazienka słynie z komfortu, dlatego podstawowym w niej obiektem powinna być wygodna wanna, najlepiej o ozdobnym wykończeniu. To właśnie wanna umożliwi nam długie, komfortowe kąpiele w miłym dla oka otoczeniu.

A jeśli już mowa o doznaniach wizualnych, to równie ważnym elementem łazienki w stylu francuskim jest również bogato zdobione lustro, najlepiej złotem lub innym szlachetnym materiałem.

Urządzając łazienkę w stylu francuskim rzeczą jasna zadbajmy też o umiar, nie o przepych tutaj chodzi, a o subtelną elegancję i styl.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *