Łazienka w stylu retro

By on cze 1, 2015 in Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Styl retro ma to do siebie, że jeżeli decydujemy się na zorganizowanie przestrzeni jednego wnętrza w tym charakterze to nie będzie to wyglądało dobrze na tle pozostałych pomieszczeń, których styl jest całkowicie inny. Dlatego też, jeżeli chcemy zdecydować się na retro łazienkę powinniśmy zaaranżować w podobnym klimacie również resztę naszego mieszkania. Szczególnie salon łazienkowy powinien harmonijnie łączyć się z wystrojem sypialni. Oczywiście, jeżeli te dwa pomieszczenia ze sobą sąsiadują.

Pomysłem na stworzenie łazienki w stylu retro będzie połączenie jasnych kafelek, podłogi i sanitariatów, z ciemnymi, starymi meblami. Jeżeli przestrzeń naszej łazienki jest niewielka, proponowałabym nie wprowadzać już dodatkowych kolorów, aby zbytnio nie przytłoczyć wnętrza.

W retro łazience nie może zabraknąć wanny stylizowanej na tę w starym stylu, żeliwną i na czterech zdobionych nogach, którą najczęściej umieszcza się w centralnym punkcie łazienki.

Wykończenia retro łazienki powinny stanowić przedmioty, które określamy, jako te „z epoki”. I mam tu na myśli wszystko, począwszy od elementów oświetleniowych, przez kotary, kończąc na koszu na bieliznę.

Jeżeli posiadamy wiekowy mebel tai jak szafka czy toaletka, będzie to najcenniejszy element łazienki. Aby jednak te antyki nie zniszczyły się należy zadbać o solidną impregnację drewna oraz dobrą wentylację łazienki. Wentylacja konieczna jest w każdego typu łazience, ponieważ nadmierna wilgoć może powodować powstawanie grzyba co nie wygląda dobrze, a i przede wszystkim nie jest zdrowe.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *