Łazienka z drewnem!

By on sty 29, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

drewno w lazienceW aranżacji łazienki chodzi przede wszystkim o to, by było przytulnie i ładnie. Nie wyobrażamy sobie bowiem, przyjemnej wieczornej kąpieli w pianie w sytuacji, kiedy nasza łazienka uderza nas ciągłych chłodem.

Na ciepły odbiór naszej łazienki wpływ ma oczywiście bardzo wiele czynników. Jednym z nich są oczywiście kolory dobrane zarówno w zakresie farby na ścianie, jak i płytek. Nie bez znaczenia są także wszelkiego rodzaju dekoracje, typu dywaniki podłogowe, szafki na kosmetyki, lustro.

Nic jednak nie dodaje łazience tak dużego wrażenia ciepła i przytulności jak drewno. Może się ono znajdować zarówno na ścianach, podłodze, jak i w formie blatu przy umywalce.

W zakresie drewna, przede wszystkim liczy się jego rodzaj. Grunt w tym, by drewno było odpowiednio dobrane pod względem wytrzymałości na wilgoć. Najlepiej wybierać zatem takie gatunki, które pod wpływem pary wodnej oraz wody, nie odkształcają się, nie rozklejają i nie zmieniają koloru.

Jeśli chodzi o rodzaje drewna to sprawdzą się zarówno polskie jak i egzotyczne gatunki. Najlepiej wybrać się bezpośrednio do marketu budowlanego i dopytać o optymalne drewno sprzedawcy.

Drewno w łazience to także konieczność odpowiedniego zabezpieczenia jego struktury podczas montażu. Koniecznie zainwestujmy w dobrej jakości silikony, szczególnie jeśli chodzi o umywalki i drewno stykające się bezpośrednio z nią.

Drewno należy oczywiście dobrać także kolorystycznie. Jeśli nasza łazienka jest urządzona w jasnych barwach możemy zakupić ciemniejsze deski, jeśli z kolei nasza łazienka i tak jest już ciemna, koniecznie skupmy się na jasnym drewnie.

drewno w lazience

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *