Łazienka z kamienia

By on cze 1, 2011 in Według stylu | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Z pewnością wielu osobą kamienne ściany kojarzyć się będą dość przygnębiająco. Jeżeli chodzi o wystrój łazienki, wszystko zależy jednak od tego, jakie dodatki wkomponujemy w tę kamienną przestrzeń. Jeżeli wprowadzimy elementy ze szkła, ceramiki, czy drewna uda nam się zrównoważyć przestrzeń łazienki, a kamienne ściany, czy też podłoga staną się walorem czysto estetycznym, który tworzyć będzie ciekawe tło dla całego kompleksu łazienkowego. Rustykalny klimat zostanie złamany przez o wiele jaśniejsze i delikatniejsze elementy wystroju.

Umiejętna dekoracja wnętrza, w którym ściany pokryte są kamieniem może sprawić, że ten jakże wydawałoby się prosty i pierwotny materiał ożyje na nowo ciepłem i elegancją. Najlepsze do tego celu będzie użycie drewna, najlepiej lakierowanego na wysoki połysk. Jeżeli nie zastosowalibyśmy tego „zmiękczacza” klimat kamiennej łazienki przypominałby raczej ponurą, wilgotną jaskinię, a z pewnością nie elegancką łazienkę. Oczywiście jest też wiele innych metod na „ocieplenie” kamienia. W tym celu mogą posłużyć nam tkaniny, obrazy lub odpowiednie oświetlenie.

Kamień jest materiałem, który można łączyć z innymi elementami na bardzo wiele sposobów. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni, upodobań i możliwości. Bardzo ciekawie prezentuje się zestawienie kamienia z kryształowymi dodatkami. Żeby jednak zdecydować się na tak ekscentryczne połączenie z pewnością trzeba mieć dużo odwagi i fantazji.

Najważniejsze to żeby kamień nie pozostał jedynym typem materiału użytego w aranżacji łazienki. Koniecznie musimy go z czymś połączyć, aby nasz salon kąpielowy nie przypominał piwnicy.

1 Comment

  1. 3esdesign

    5 grudnia 2011

    Post a Reply

    Styl rustykalny to piękno samo w sobie. Wnętrza zaprojektowane w tym stylu posiadają ciepłą głębię, w której poczujemy się przyjemnie i sielsko. Osoby, które lubią nowoczesne kształty nie odnajdą się w tego typu pomieszczeniach.
    Dekoracje i dodatki nawiązują do wiejskich chat, dzięki którym wnętrza pomimo swej elegancji są ciepłe i przytulne.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *