Lenistwo łazienkowe

By on paź 22, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Przyczyn niechęci do sprzątania, szorowania łazienek w tym drobnych elementów armatury łazienkowej jest wiele. Czasem przeważa lenistwo, które dopada każdego dnia. Oczywiście warto również zwrócić uwagę na to, że dzisiejsze społeczeństwo jest zapracowane i nie ma czasu na to, by z uporem maniaka dbać o armaturę łazienkową, do tego dochodzi jeszcze problem młodych mam, u których przy gromadce dzieci bardzo ciężko o porządek, a właściwie niemożliwe jest zachowanie zupełnej czystości.

Na szczęście na rynku zauważono te problemy przy projektowaniu najnowocześniejszych narzędzi.

Jednym z nich jest bezdotykowa bateria przy zlewie. Ich zastosowanie pozwala oszczędzać wodę ale i skraca nam codzienną toaletę. Zasada działania baterii jest prosta: uruchamia się ją dzięki fotokomórce. Przystawiamy dłonie i woda już leci. A dodatkowo nie brudzimy pokręteł od baterii np. mydłem, nie mówiąc już o zabrudzonych rączkach dzieci.

Armatura łazienkowa w tym kabina prysznicowa powinna być wykonana z materiałów szybko czyszczących. W nowych łazienkach można zobaczyć ciekawe rozwiązania w postaci prysznica bez brodzika. Drzwi kabiny są wmontowane tak, że dociskają do podłogi, a na przestrzeni miejsca prysznicowego są położone antypoślizgowe płytki. Zaoszczędzamy w ten sposób czas na mycie brodzika którego po prostu nie ma. A efekt jest bardzo ciekawy.

Warto pamiętać, że wszystko co się błyszczy jest trudne do utrzymania w czystości. Dlatego ceramikę najlepiej dobrać w matowym tonie. Dobrze żeby płytki na ścianach i podłodze były w barwach jasnych przełamanych żółtym, szarym, cielistym odcieniem np. może on przypominać naturalny kamień lub różne formy ziemi. Rezygnujemy z gamy żywych kolorów np. czerwieni, zieleni, błękitu. Ważne! Biel jest najbardziej niebezpiecznym kolorem w utrzymaniu porządku.

Dodatki w tym dywaniki zakupmy w kolorach ciemnych zaoszczędzi nam to częstego ich prania.

Ogólnie liczy się minimalizm im mniej rzeczy do utrzymania w czystości tym mniej pracy. Im bardziej naturalne barwy armatury łazienkowej i ceramiki tym mniej widoczny bród.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *