Łódzka „Fala”

By on gru 27, 2014 in Baseny i kąpieliska | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Aquapark łódzki to nie lada atrakcja i dla miejscowych i dla przyjezdnych. Można tu śmiało spędzić kilka godzin, wybierając między kąpielą w basenie, wodną wyprawą do groty solnej, zabawą w falach, korzystaniem ze zjeżdżalni – czy też – mniej wodnie – relaksując się w saunie bądź grając na brzegu w siatkówkę lub ćwicząc w mini siłowni. Wszystko to w „Fali”!

Aktualnie jest to największy park wodny w Polsce. Zatroszczono się o jego niebanalną architekturę i zainwestowano w liczne atrakcje – dla dużych oraz małych ,,basenowiczów”.  Kształt obiektu nie jest przypadkowy – architekci czerpali inspirację z dawnych oranżerii i palmiarni, stanowiących przed wojną centrum życia kulturowego Łodzi. W ten sposób uzyskano efekt ogrodu tropikalnego, wyrastającego w centrum miasta. Kompozycja gmachu nawiązuje do stylu z początku wieku XX. Centralną część gmachu stanowi przeszklona sala, zwieńczona trzema bryłami, nieco przypominającymi piramidy. Powierzchnia aquaparku zajmuje pięć hektarów, a łączna wielkość lustra wody to 2 450 metrów kwadratowych.

Goście mają tu do dyspozycji cztery baseny: sportowy, połączony z rekreacyjnym, cechującym się nieregularnym kształtem misy, basenik dla dzieci plus basen ze słynną falą. Wszystkie kąpieliska różnią się głębokością i mają odmienną temperaturę wody. Najcieplejsza jest, oczywiście, ta w basenie dziecięcym. Na zupełnie malutkich pływaków czeka również brodzik z zabawkami. Zaś starsza latorośl na pewno będzie miała frajdę z użytkowania, otwartych w 2009 roku, wielgachnych zjeżdżalni. Punk startowy umieszczono wysoko na wieży o wysokości 16,5 metrów (stąd, z okien, podziwiać można panoramę miasta), same ślizgawki mają długość 130 i 146 metrów. Multimedialne efekty świetlne wewnątrz zjeżdżalni gwarantują, że wszyscy, którzy skorzystają z tej atrakcji,  przeżyją przygodę podczas zjazdu. I na pewno szybko powtórzą ten „ślizg”.  Dodatkowo,  w sezonie letnim, czynna jest tzw. Megazjeżdżalnia Kamikaze, gwarantująca niezapomniane –  ekstremalne wrażenia!

Relaks po wszelkich wodnych wyczynach zapewnia Świat Saun plus strefa masaży i kąpieli w jacuzzi. Na wymagających czeka tepidarium plus pokój relaksu, zaopatrzony w podgrzewane łóżka i w ogromne, ośmiometrowe jacuzzi. Tropikalny relaks w Łodzi stał się więc możliwy – i to niezależnie od pogody. Po każdorazowej wizycie w saunie czy po długim przebywaniu w chlorowanej wodzie, należy wykąpać się w łazienkach ,,Fali”: są one pozbawione drzwi prysznicowych, a panele natryskowe zamontowano liniowo – dla sprawniejszej obsługi gości.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *