Mała łazienka – jaki kolor?

By on lis 22, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale małe łazienki można za pomocą kilku trików znacznie powiększyć. Niezbędne są do tego niektóre kolory, faktury i elementy dekoracji. Nie jest to jednak ani trudne, ani wymagające wiedzy na miarę prawdziwego fachowca.

Zacznijmy od porządku. Chaos w łazience oraz bałagan powodują bardzo często, że zamiast przestronnego pomieszczenia otrzymujemy wrażenie ścisku, nagromadzenia zbyt wielu elementów i przytłoczenia niepotrzebnymi przedmiotami.
Na początek zróbmy zatem porządek. Puste opakowania po kosmetykach wyrzućmy. Resztę posegregujmy w luksusowe koszyczki, a to co możliwe spakujmy do zamykanych szafek. Powinno to chociaż w małym stopniu zrównoważyć układ wszystkich elementów w pomieszczeniu.
Wyrzucamy także wzorzyste dywaniki łazienkowe i zamieńmy je na jednolite chodniczki.

Jeśli kolory to jakie?

Powiększenie wnętrza uzyskamy korzystając z materiałów transparentnych i przeźroczystych. Przeźroczysta szafka od razu wydaje się mniejsza i delikatniejsza, od takiego samego mebla np. z drewna.

Przestrzeń pomniejszą nam kolory ciemne. Dlatego ściany, płytki ścienne łazienkowe, czy gres koniecznie wybierzmy w jasnych, naturalnych barwach.

Poszerzenie ściany uzyskamy poprzez ułożenie na ścianie glazury w kształcie poziomych pasów. Nie powinny być one jednak zbyt szerokie, ani zbyt duże.

Co zmniejszy naszą łazienkę? Duże wzory oraz materiały o zbyt wyraźnych fakturach.

Czy wiesz, że:

mala lazienka

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *