Masaż w domowym zaciszu

By on sty 13, 2015 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Nic tak nie odpręża po ciężkim dniu jak ciepła kąpiel. Aby ją uatrakcyjnić sięgamy po płyny i perełki do kąpieli, które wytworzą pianę oraz po pachnące żele do ciała. Ale na tym przyjemność się nie kończy. Co jeszcze może nas zrelaksować? Wanna z hydromasażem.

Zabierając się do zakupu wanny z hydromasażem musimy wiedzieć, że nie każda taka wanna oferuje jednakowe możliwości. Przede wszystkim są dwa rodzaje masażu jaki można doświadczyć w takich urządzeniach – wodny oraz powietrzny. Pierwszy to masaż strumieniami wody, które wydobywają się z dysz wodnych. Polecany na bóle kręgosłupa, reumatyczne, mięśniowe. Oczyszcza i ujędrnia skórę. Drugi to masaż przy pomocy pęcherzyków powietrza, które wydobywają się z dysz powietrznych. Rozluźnia mięśnie i poprawia przemianę materii. Najlepiej jeśli wanna posiada oba rodzaje masażu lub ma się możliwość przetestowania sprzętu przed zakupem.

Warto zwrócić uwagę na rodzaj sterowania. Może ono być pneumatyczne lub elektroniczne. Drugie jest bardziej polecane ze względu na hydromasaż nie włączy się, jeśli poziom wody nie będzie sięgał powyżej bocznych dysz. Pierwszy niesie ze sobą niebezpieczeństwo pracy pompy na sucho.

Kolejną ważną kwestia jest to czy wanna posiada automatyczny system czyszczący, który ułatwia utrzymanie jej w czystości. Niektóre systemy są inteligentne i same przypominają, licząc ilość kąpieli, kiedy należy wyczyścić wannę. Jeśli wanna nie posiada takiego systemu, to możemy sami ją zdezynfekować. Najpierw napełniamy ją wodą i dodajemy środek dezynfekujący według zaleceń na opakowaniu, a następnie włączamy hydromasaż na kwadrans. Po tym czasie spuszczamy wodę i napełniamy wannę ponownie. Włączamy hydromasaż, tym razem tylko na pięć minut i spuszczamy wodę.

Trzeba też zwrócić uwagę na to, co składa się na wyposażenie wanny. Niekiedy panele osłonowe trzeba dokupić osobno. Czasem można też dokupić dysze. Wanna powinna ich posiadać przynajmniej trzy lub cztery. Wanny z taką ilością dysz i z systemem pneumatycznym są najtańsze. Oczywiście cena jest także uzależniona od pojemności wanny. Dostępne są zarówno małe, duże jak i wielkie, w których zmieszczą się na luzie nawet cztery osoby. Kształty są przeróżne, prostokątne, kwadratowe, trójkątne, okrągłe. Wanny mogą mieć siedziska, podłokietniki i mniej lub więcej miejsca na kosmetyki.

Aby relaks był wyciszający, trzeba dowiedzieć się jak głośno pracuje dmuchawa i silnik pompy. Zwykle jest to 60 dB, tyle co zwykła rozmowa. Przydatna może być również gwarancja oraz atest.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *