Modny prysznic bez brodzika

By on lis 11, 2014 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Coraz modniejszy jest prysznic bez brodzika i kabiny. Nowoczesna łazienka to niestandardowe rozwiązania i ekstrawaganckie pomysły. Czy taki prysznic może być praktyczny?

Brodzik i kabina są już właściwie normą. Przyzwyczailiśmy się do takiego łazienkowego mebla i trudno wyobrazić sobie bez niego dzień. Jeśli rezygnujemy z wanny, to właśnie na rzecz kabiny prysznicowej. Od pewnego czasu popularnym rozwiązaniem jest rezygnacja z brodzików. To rozwiązanie, które daje prawdziwe pole do popisu projektantom wnętrz i wszystkim miłośnikom niebanalnych aranżacji.

Montaż

Najłatwiej zaplanować takie rozwiązanie tym, którzy właśnie budują swój dom i mogą uwzględnić instalację w podłodze specjalnie pod panel prysznicowy bez brodzika. Jednak każdy może zmienić układ swojej łazienki i wymienić dawną kabinę na nowoczesny model. Wiąże się to oczywiście ze sporym remontem. Podłoga musi zostać obniżona, a instalacja dostosowana do nowego rozwiązania. Trzeba wybrać odpowiednio odpływ: punktowy albo liniowy i zadbać o hydroizolację. W sprzedaży są specjalne płyty, odpowiednio nachylone, które przyspieszają montaż.

Pomysł na małą łazienkę

Rezygnacja z wanny pozwala na zyskanie nowej przestrzeni. Można też pójść krok dalej i zlikwidować kabinę. Kabina prysznicowa zajmuje sporo miejsca, a te niewielkie z kolei nie zawsze są wygodne. Płytkowa podłoga zamiast brodzika wydzielona na przykład szklaną ścianką optycznie zwiększy przestrzeń niewielkiej łazienki.

Łazienka z wnęką

Często niestandardowy kształt łazienki jest największym problemem, a wnęki są trudne do zagospodarowania. Właśnie taka wnęka idealnie spełni funkcję „kabiny”. Znowu odpowiednie przygotowanie i izolacja są niezbędne, ale nieprzydane miejsce zamieni się w ekskluzywny prysznic. Można zaaranżować go na podeście lub poniżej linii podłogi.

Pomysł na inny prysznic

Jeśli chodzi o oddzielenie prysznica od reszty pomieszczenia, to oprócz szklanych, kamiennych i drewnianych ścianek, można wybrać granicę kolorystyczna. Prysznic mogą wydzielać zupełnie inne płytki, w kontrastującym kolorze. Mozaika na ścianie i na podłodze to często wybierana opcja. Nie ma tu właściwie ograniczeń oprócz oczywiście gustu i zdrowego rozsądku.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *