Mozaika w łazience

By on lip 3, 2015 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wnętrza łazienkowe zagospodarowane za pomocą małej mozaiki kojarzą się nam z czasami antycznymi, kiedy to misterne zdobienia można było spotkać w łaźniach. Ze względu na szczególny charakter i ciekawe możliwości układania wzorów, mozaikę wciąż chętnie układa się w łazienkach, a także na basenach i w uzdrowiskowych gabinetach SPA.

Przywodzi ona na myśl luksus. Jej małe rozmiary pozwalają zastosować ją w trudno dostępnych i całkiem nietypowych miejscach. Możemy za jej pomocą obudować dowolny kształt. Niezależnie od tego, gdzie chcemy wykorzystać mozaikę, potrzebować będziemy specjalnie przeznaczonego do niej kleju i kilku innych sprzętów. Jak samemu ułożyć mozaikę dowiemy się na stronie firmy Castorama.

Jednym z najchętniej wykorzystywanych rodzajów mozaiki, jest typ ceramiczny. Składa się ona z małych równobocznych płytek o różnych wielkościach – najczęściej od 1 do 2 centymetrów. Układanie mozaiki jest czasochłonne, wymaga wiele pracy i skupienia. Z tego powodu producenci wpadli na pomysł układania mozaiki na specjalnej siatce. Wielu z nich robi to zamówienie – układają wymarzony przez nas wzór a my potem sami montujemy, przytwierdzając siatkę do odpowiedniego podłoża. Usługa taka kosztuje o wiele więcej, niż zakup normalnych płytek do mozaiki, ale nie musimy wydawać pieniędzy na kleje, ani tracić czasu.

Bardzo efektowna jest mozaika szklana, która przy odpowiednim oświetleniu ma piękny połysk. Jeśli zależy nam na stworzeniu w łazience surowego klimatu, możemy pomyśleć o mozaice kamiennej, która jest matowa i nieco cięższa od pozostałych. Osoby z zacięciem designerskim docenią również mozaiki z metalu lub drewna a nawet imitacji surowców naturalnych, takich jak skóra czy piasek. W sprzedaży bez problemu znajdziemy płytki, których struktura jest podzielona w taki sposób, że wyglądają jak mozaika. Wygląda to już jednak o wiele mniej efektownie, od prawdziwej mozaiki, z której możemy ułożyć dowolny wzór, a nawet napis, na przykład z ulubioną sentencją.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *