Mozaika w łazience

By on wrz 11, 2012 in Materiał, Nietypowe rozwiązania, Porady i pielęgnacja, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Urządzając łazienkę często przechodzi nam przez myśl, czy nie zastosować mozaiki. Czym jest? Jakie są jej rodzaje i jakie niesie zalety? O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule.

Czym jest
Mozaika jest dekoracją artystyczną, która poprzez złożenie wielu niewielkich elementów tworzy na ścianie, podłodze lub pokrywając wanny bądź lustra formę obrazu lub ornamentu. Elementy tworzące mozaikę są naprawdę niewielkich rozmiarów (są to kwadraciki, trójkąciki i inne figury geometryczne o bokach od 1 do 3 cm). Dzięki takiej wielkości, na małej powierzchni można stworzyć bardzo kolorowe kompozycje.

Rodzaje
Najbardziej znane rodzaje mozaik to ceramiczna (masa gresowa), z kamienia naturalnego (marmur, łupek), szklana, metalowa (aluminium, miedzi, brązu), drewniana (jesion, dąb), z macicy perłowej (dokładniej z muszli perłowej) oraz z kamieni półszlachetnych. Każda, z powyższych siedmiu rodzajów  ma swoje wyjątkowe cechy oraz swój charakterystyczny wygląd. Od nas samych zależy na który się zdecydujemy.

Efekt
Efekt ułożenia mozaiki może być zniewalający. W zależności od własnych upodobań i preferencji mozaiki mogą być jedno lub wielokolorowe. Niektóre pomysły są naprawdę wspaniałe. Jednak bardzo dużo zależy także od wykonania. Technika jej ułożenia wymaga staranności i dokładności.  Jeśli jej realizacji podejmą się fachowcy, to efekt na pewno będzie widoczny. Jednak jeśli wykonają ją nieznający się na tej technice amatorzy, niestety mozaika często spotyka się z dość kiepskim efektem końcowym. Warto więc zaufać fachowej ręce w tym przypadku.

Jeśli chcesz, by Twoja łazienka wyglądała inaczej niż wszystkie, szczególnie polecamy ten sposób aranżacji i dekoracji. Nie tylko będzie pięknie prezentować się na ścianie lub podłodze, ale też doskonale prezentuje się jako obudowa okalająca lustro, czy materiał okładzinowy użyty na zestawach podtynkowych. Taka aranżacja łazienki spotyka się z wieloma pozytywnymi reakcjami na całym świecie. Dlaczego więc nie zastosować jej w swoim domu?

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *