Na co zwrócić uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej?

By on paź 11, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Niemal każdy projekt łazienki rozpoczyna się od wyboru, wanna czy prysznic? Zakładamy, że rozstrzyganie tego poważnego dylematu mamy już za sobą i zdecydowaliśmy się na prysznic z brodzikiem. Uf. Ale, ale, pozostaje jeszcze kwestia tego, jaka powinna to być kabina prysznicowa i z jakim brodzikiem. Producenci wyposażenia łazienkowego prześcigają się w projektach, stosując najróżniejsze rozwiązania i udziwnienia. Naszym zadaniem jest wybrać model najodpowiedniejszy dla naszych potrzeb i warunków przestrzennych naszej łazienki.

Poszczególne warianty kabin prysznicowych różnią się od siebie rozmiarami kabiny, sposobem jej zabudowania, kształtem, sposobem otwierania drzwi i oczywiście, rodzajem, rozmiarem i kształtem brodzika i co chyba najważniejsze, jego głębokością.

Ze względu na rodzaj zabudowania pomieszczeń natryskowych wyróżniamy te składające się z samych drzwi, dwuścienne, trójścienne i czterościenne.

Powinniśmy więc najpierw zadecydować, gdzie kabina będzie stała. Czy w gotowej wnęce, czy w rogu, czy przy jednej ze ścian.

Co się tyczy samego rozmiaru kabiny prysznicowej, dobrze jest zdecydować się na pewien kompromis, pomiędzy dostępną powierzchnią, którą zdecydowaliśmy się przeznaczyć na kabinę, a wygodnym jej użytkowaniem, czyli komfortem bycia wewnątrz niej. Najbardziej typowy rozmiar przy wymiarach brodzika 80×80 cm lub 90×90, to wysokość od 175 cm do 185.

Oczywiście możemy skorzystać z możliwości zamówienia kabiny prysznicowej na specjalny wymiar.

Jeżeli chodzi o sam kształt kabiny, najczęściej są one kwadratowe lub zaokrąglone, postawione na brodziku w kształcie 1/4 koła. Kabiny narożne są bardziej popularne z racji tego, że zajmują mniej przestrzeni, łatwiej wkomponować je we wnętrze, a przy tym nadal zapewniają odpowiedni komfort kąpieli. Jednak z racji tego, że tafle szkła muszą być w niej zaokrąglone, są one nieco droższe.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *