Nietypowe rozwiązania – beton

By on cze 1, 2011 in Materiał | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

To, że łazienki obecne są w każdym pomieszczeniu, gdzie tylko przebywają ludzie i fakt,  że najczęściej wyglądają one praktycznie tak samo, powoduje, że jesteśmy szczególnie wyczuleni na innowacje stosowane w przestrzeni akurat tego wnętrza.

Pierwszą „nietypowością” będzie z pewnością umiejscowienie przestrzeni tego pomieszczenia na planie innego wielokąta niż kwadrat czy prostopadłościan. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że pomieszczenia mają jedynie kąty proste. Wprowadzenie kątów ostrych i rozwartych może nadać niebywałej oryginalności pomieszczeniu i z pewnością zwróci uwagę każdej osoby, która zobaczy tę łazienkę.

Wydawać się może, że łazienka o tak nietypowym kształcie będzie ciężka do zagospodarowania. Często jednak to właśni różnorodność kątów, pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Co więcej wydawać się ono będzie wizualnie większe.

Innowacją będzie również zastosowanie w łazience materiału, który imitować ma beton architektoniczny. Najczęściej tworzy się go z płyt wykonanych z cementu, które są specjalnie barwione i impregnowane. Prawdziwy beton architektoniczny jest bardzo drogi, dlatego lepiej zastosować ten substytut, który daje niemal identyczny efekt. Bez obawy jednak te cementowe płyty możemy zamontować nawet w kabinie prysznicowej ponieważ są one całkowicie odporne na szkodliwe działanie wody.

Nietypowe będzie również pionowe oświetlenie lustra łazienkowego. Mimo że aktorzy czy makijażyści wiedzą, że takie oświetlenie jest najlepsze ponieważ oświetla twarz nie tworząc na niej żadnych cieni.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *