Jakie meble są w łazience niezbędne?

By on lut 2, 2015 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Meble w łazience są niezbędnePlanując remont czy też urządzenie łazienki od podstaw skupiamy się głównie na decyzjach obejmujących kwestię zakupu wanny, natrysku, suszarki czy odpowiedniego wzoru płytek podłogowo – ściennych. To jednak nie wszystko. By nie martwić się bałaganem w toalecie, pomyślmy zawczasu o dobraniu odpowiednich mebli.

Metraż pomieszczeń nie zawsze pozwala nam na dowolność wyborów. Często musimy iść na kompromis między wyborem wymarzonej wanny, a ustawieniem szafki na chemię gospodarczą. A do tego dochodzą przecież ręczniki, kosmetyki czy sprzęty elektryczne. Nie wszystko przecież możemy ustawić na pralce.

Często naszymi wyborami decydują względy tylko estetyczne. Musimy mieć jednak na uwadze, że w takich pomieszczeniach liczy się przede wszystkim praktyczność zagospodarowanej przestrzeni. Jeśli tylko mamy taką możliwość, zamontujmy jak najwięcej mniejszych szafek we wnękach. Mogą one świetnie zamaskować te miejsca, których z różnych względów nie można było zabudować w inny sposób. Kolejną istotną sprawą jest materiał, z którego wykonano meble. Choć drewno przestało się kojarzyć z kiczem, to jego codzienna eksploatacja w wilgotnym powietrzu sprawia sporo kłopotów. Możemy zatem wziąć pod uwagę materiały, które kolor i fakturę drewna imitują we wspaniały sposób, dobrze uzupełniając chłodne, szklane wnętrza.
W dobrze urządzonej łazience czujemy się lepiej

Decyzją zupełnie indywidualną będzie zaś wybór szafek z drzwiczkami czy szufladami. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Ważne, by podczas użytkowania nie haczyć o meble obok. Dlatego też, zamawiając komplet wymarzonych mebli, zastanówmy się czy kupić je indywidualnie, na zamówienie czy może jednak zdecydować na zakup kompletu w marketach budowlanych. Obie opcje mają swoje plusy i minusy, natomiast naprawdę szeroki wybór mebli w sklepach pozwala na dopasowanie ich do każdych pomieszczeń, bez konieczności tworzenia kosztownego projektu indywidualnego. Uzupełnienie naszej wymarzonej łazienki niech stanowi lustro, które w przypadku ograniczonej przestrzeni może być na przykład szafką.

Obecnie w łazienkach rządzi użyteczność i prostota. Takie podejście docenią szczególnie osoby, które muszę decydować na aranżację mniejszych pomieszczeń.  Pamiętajmy zatem, by już na etapie projektu przemyśleć kwestię zakupu mebli łazienkowych a oszczędzi nam to mnóstwa kłopotów w dalszej perspektywie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *