Nowa łazienka, czyli jaka?

By on sie 29, 2015 in Porady i pielęgnacja, Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Remont łazienki, na który tak długo czekaliśmy, w końcu dochodzi do skutku. I kiedy już wybieramy się do sklepu, żeby wybrać płytki i sanitariaty, pojawia się problem, bo mnogość produktów przyprawia o zawrót głowy. To, co wydawało się proste, nagle okazuje się trudnym wyborem.

 

Jeśli zależy nam tylko na tym, żeby łazienka nie straszyła starą wanną i zapleśniałymi fugami między płytkami, to sprawa jest prosta, bo wystarczy kupić zwykłe, jasne płytki, nową wannę lub kabinę prysznicową, umywalkę, toaletę a potem zatrudnić fachowca, który to wszystko położy i zamontuje. Ale, ale! Osobom, które chcą stworzyć z łazienki coś więcej niż tylko miejsce, gdzie bierze się prysznic, nie wystarcza taka skromna aranżacja. Prawdziwy salon kąpielowy spełni oczekiwania nawet bardzo wybrednych kobiet, które uwielbiają spędzać czas na długich kąpielach i pielęgnowaniu ciała.

Jedną z najbardziej eleganckich aranżacji jest styl retro. Czym się charakteryzuje? Łazienka musi trochę przypominać pokój, dzięki drewnianym meblom a nawet drewnianej podłodze. Drewno, jeśli jest odpowiednio zaimpregnowane, ma zastosowanie nawet w łazience, która jest raczej niekorzystnym dla drewna środowiskiem. Wanna powinna być bardzo stylowa, duża, na nóżkach. Plus funkcjonalna umywalka i odpowiednio do niej dobrana bateria (szeroki wybór znajdziesz tutaj http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/armatura-lazienkowa/baterie.html. Oświetlenie punktowe – delikatne, najlepiej w postaci klasycznych kinkietów.

Oczywiście, istniej mnóstwo różnych aranżacji, a retro jest tylko jedną z nich. Pomysły można czerpać z magazynów wnętrzarskich, programów telewizyjnych dotyczących aranżacji wnętrz lub od przyjaciół, którzy mają smykałkę do projektowania i urządzania domu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *