Nowoczesna łazienka – zero glazury i kosmiczne gadżety

By on gru 22, 2014 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Typowa łazienka jest oczywiście jasna i cała w płytkach. Zwolennicy nowoczesnych aranżacji rezygnują z klasycznych rozwiązań. Jak urządzić nietypową łazienkę?

Płytki są oczywiście praktyczne i ładne, ale mogą być też ograniczeniem. Trudno wyobrazić sobie łazienkę w stylu retro w pełnej glazurze. Nowoczesna łazienka lubi płytki, ale lubi też połączenia stylów. Oprócz tego, że do łask wracają farby, swoje miejsce może też znaleźć fototapeta. Wanny i zlewy zmieniają kształty, króluje szkło i metal, a kolor ma być intensywny.

Kolorowe umywalki

Przyzwyczailiśmy się do łazienkowej bieli, ale nie musimy się jej kurczowo trzymać. Kolorowa ceramika łazienkowa jest coraz modniejsza. Różowa, pomarańczowa lub kwiecista umywalka naprawdę potrafi ożywić łazienkę. Może być też jedynym kontrastującym elementem. Oprócz kolorów nietypowe są też kształty zlewów: opływowe misy lub ostre, ciężkie bryły

Decydując się na różową futurystyczną umywalkę, możemy postawić na dwa kolory. Odważni mogę wypróbować połączenie z czernią. Niektórzy zechcą złagodzić intensywny kolor ciepłym kolorem ścian lub płytek.

Elektroniczne baterie i wanny

Bateria elektroniczna wydaje się elementem statku kosmicznego, a pewnie niedługo będzie standardem. Póki co są wyjątkowo ekskluzywnym towarem. Panele dotykowe wbudowane w wannę lub po prostu elektroniczne „kurki” w kabinach prysznicowych pozwalają na bardzo dokładną regulację temperatury, sterują też ilością wody. Mądra bateria prysznicowa wskazuje, kiedy przesadziliśmy z wodą, a czasami nawet zakręca ją brutalnie w trosce o naturę i rachunki.

Wszyscy, którzy marzą o salonie kąpielowym i wannie w jego centrum mogą rozważyć tego typu kosmiczne baterie. Niektóre wanny mają sprytnie ukryty prysznic, oczywiście elektronicznie sterowany.

Szkło

Nowoczesne szklane elementy coraz częściej zdobią łazienki. Kabina prysznicowa spokojnie może zostać zastąpiona szklaną ścianką. To pomysł, który zdaje egzamin nawet w niewielkich łazienkach. Poza tym szkło pozwala na likwidację kafelków. Gładkie tafle, dodatkowo zabezpieczone przed pękaniem, chronią i ozdabiają ściany. Jeśli zdecydujemy się na ożywienie łazienki mocnymi kolorami farb, wtedy szkło przedłuży i uwypukli efekt. To samo dotyczy ochrony fototapet, które wracają do łask.

To oczywiście nieliczne przykłady nowoczesnych rozwiązań łazienkowych. Wszystko zależy od wyobraźni i potrzeb. Sklepy z wyposażeniem w każdym razie proponują nam coraz więcej, a moda sugeruje, że łazienka nie musi być beżowa i w kafelkach

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *