Oświetlenie najlepsze do salonu kąpielowego

By on paź 28, 2014 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Celowo w tytule pojawił się taki rodzaj określenia na łazienkę, która znajduje się przecież w każdym domu. Urządzamy bowiem prawdziwie elegancką i luksusową przestrzeń.


Łazienka, która prócz swoich typowych funkcji, będzie dla nas również czymś w rodzaju domowego SPA, powinna być urządzona w szczególny sposób.
Mowa tu nie tylko o wyposażeniu, ale również o samych elementach dekoracyjnych, jak i oświetleniu. Ostatni z wymienionych elementów pojawił się już w tytule tego wpisu, będzie to więc kwestia kluczowa.
W typowej łazience najczęściej stosujemy dwa rodzaje oświetlenia, czyli oświetlenie główne, umiejscowione najczęściej w centralnej części sufitu oraz oświetlenie miejscowe – bezpośrednio przy lustrze łazienkowym.
W naszym eleganckim salonie kąpielowym obowiązkowo musi znaleźć się miejsce na oświetlenie dekoracyjne. Dobrym rozwiązaniem jest tu instalacja kinkiet łazienkowych. Jako że nie dają one zbyt mocnego światła sprawdzą się wręcz idealnie podczas długich wieczornych, relaksacyjnych kąpieli. Chyba nie trudno jest sobie wyobrazić, jak odprężająca musi być kąpiel w wannie z gorącą wodą, z aromatycznymi olejkami, pianką… po ciężkim, pracowitym dniu.
Kinkiety łazienkowe dostępne są w różnego rodzaju modelach. Niektóre z nich to prawdziwe działa sztuki, niezależnie od tego czy zaprojektowane w guście nowoczesnego czy tradycyjnego designu.
Jeżeli nie mamy zbyt dużej łazienki, możemy kinkiety wykorzystać również jako główne źródło światła. Wystarczy tylko dodatkowo zainstalować tu możliwość regulacji mocy oświetlenia.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *