Oszczędność czasu to podstawa

By on lis 16, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Często podczas wyboru sprzętu do domu: mebli, dodatków, sprzętu AGD, armatury, czy innych kierujemy się ich jakością, opiniami innych osób lub czasem jaki będziemy musieli poświęcić na ich pielęgnację.
Takie mamy czasy, że każdy dba o to by choć trochę czasu jaki pozostaje po pracy poświęcić na zabawę z dziećmi, czy wycieczki niż na sprzątanie domu. O ile w domach, w których jeden z małżonków nie pracuje sprawa jest ułatwiona o tyle przy dwóch zapracowanych osobach jest już nad czym się nagimnastykować.

W każdym z domowych pomieszczeń jest zazwyczaj coś do zrobienia. Czasem całe popołudnie spędzamy na gotowaniu, a co za tym idzie na sprzątaniu kuchni. Czasem odkurzamy podłogi w salonie, pierzemy dywany i pastujemy podłogi. Innym razem zabieramy się za pranie i szorowanie łazienki.

O ile obiad zawsze trzeba ugotować o tyle w łazience niekoniecznie ciągle trzeba sprzątać. Najnowsze kabiny prysznicowe są tak zaprojektowane, by można je było za jednym pociągnięciem szmatki i płynu do okien umyć.
Dawniej bywało tak, że godzinami szorowaliśmy nacieki z mydła na wannie, później kafle wokół niej. Pierwsze prysznice również nie dawały nam wielkich forów. Bardzo trudne było poradzenie sobie z zaciekami na drzwiach.

Co się zmieniło?

Nowe kabiny prysznicowe są tworzone z nieprzeźroczystego szkła, które nie uwydatnia aż tak bardzo brudu nagromadzonego na futrynach, czy zacieków wodnych.
Pomocne okazują się zapewne również nowe środki do czyszczenia, których na rynku nie brakuje. Te, które rzeczywiście działają nie są tanie, ale chyba najskuteczniejsze. W tym wypadku oszczędność się nie opłaca.

fugi w lazience

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *