Pięknie, jak w skandynawskim katalogu!

By on lut 13, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

funkcjonalne rozwiazaniaStyl skandynawski gości w naszych domach co raz częściej i w różnym aspekcie dekoracyjnym. Możemy zobaczyć skandynawskie sypialnie, salon, czy kuchnie. Wszystko charakterystycznie białe, z lekkim połyskiem, schludne i nowoczesne. A czy wyobrażamy sobie łazienkę urządzoną w podobnym stylu?

Polakom styl skandynawski tak jak i zresztą sama Skandynawia kojarzy się z pewną surowością  i chłodem. Nie chodzi jednak o zimny, bezduszny, bezosobowy styl. Takie bowiem zarzuty są stawiane tym, którzy aż za bardzo przyjęli do siebie zalecenia i uczynili swoje wnętrza tak prostymi i bez wyrazu, ze nie chce się w nich przebywać.

Styl skandynawski jest minimalistyczny i prosty, jednak nie prymitywny i bezosobowy. Wnętrza w stylu skandynawskim sprawiają wrażeni zadbanych, czystych i przestronnych.

Czy jednak jest to możliwe, by odczuwać przyjemność relaksującej kąpieli w łazience białej jak śnieg?

To pytanie zadali sobie projektanci i szybko postanowili odpowiedzieć na nie pozytywnie.

            Jak zatem może wyglądać łazienka w stylu skandynawskim? Meble łazienkowe w stylu skandynawskim charakteryzują się raczej monochromią bądź niewielką ilością, stonowanych, raczej zimnych kolorów. W łazience takiej dominuje biel, beż, kremowy, piaskowy, szarość, brąz.
Ponadto łazienka w stylu skandynawskim zawiera minimalną ilość mebli oraz innych przyrządów. W stylu skandynawskim chodzi bowiem o wrażenie przestronności.
Przestronność nie równa się jednak pustce. Wolne miejsca wypełniamy bowiem dekoracjami oraz świecami, których ciepły płomień umila kąpiele.

Inne aranżacje łazienki zobaczysz także tu.

W W

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *