Pocztówka znad morza

By on lis 9, 2014 in Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Z utęsknieniem czekamy na wakacje. A po powrocie znad morza nic już nie cieszy tak jak uspokajający szum morza i miły dotyk ciepłego piasku. Wakacyjne wspomnienia zostają na pocztówkach i fotografiach, ale mogą też być bardziej widoczne i działać na naszą wyobraźnię codziennie. Wystarczy urządzić łazienkę w stylu marynistycznym.

Styl marynistyczny to po prostu wszystko, co kojarzy się z morzem. Podstawowe kolory to wszelkie odcienie niebieskiego, przez błękit do granatu, biele, barwy piasku, beże i blade żółcie oraz soczysta czerwień. Dozwolona jest też soczysta zieleń, która przywodzi na myśl wysokie trawy wśród wydm, ale należy ją stosować z umiarem, np. w postaci roślinki w doniczce.

Sufit może być biały lub niebieski jak niebo. Może mieć kolor ścian. Ściany mogą zostać wyłożone niebieskimi kafelkami. Jasnoniebieskimi lub granatowymi z białymi fugami. Sprawdzi się również niebieska i turkusowa mozaika. Dobrze będą się komponowały białe meble lub z materiałów imitujących wyglądem drewno. Podłoga może być w kolorze piasku, by przypominała plażę lub drewniana albo z płytek gresowych o wyglądzie drewna, by przypominała łódź. Wybierając drzwi prysznicowe, można poszukać takich, które mają wzór morskich fal. Również meble łazienkowe mogą mieć taki motyw, a nawet fakturę. Drewniane będą przypominać pofalowane wydmy.

Do stylu marynistycznego pasuje lustro w drewnianej ramie lub przypominające bulaj, czyli okrągłe okienko na statku. Takie okienko może też być w drzwiach do łazienki lub jako motyw na ścianie.

Nie można zapominać o dodatkach. W łazience marynistycznej swoje miejsce mogą znaleźć pamiątki znad morza. Muszle, mała latarnia, model żaglowca, mały drewniany ster, figurki mew lub mewy i latarnie na obrazkach. Motywy rozgwiazd, ryb i kotwic na ścianie. Pamiątkowe fotografie w drewnianych ramach i białe oraz niebieskie ręczniki.

To wszystko zatrzyma lato w łazience przez cały rok. Biorąc kąpiel usłyszysz śpiew mew i szum morskich fal liżących piaszczysty brzeg plaży.

Źródło zdjęcia: ceramstic.com.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *