Podkaszarka akumulatorowa – do czego służy?

By on gru 14, 2015 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Nie da się ukryć, że ogród każdego z nas musi wyglądać perfekcyjnie. Wygląda on właśnie tak wówczas tylko wtedy, kiedy jest odpowiednio zadbany i przystrzyżony. Nie da się zatem ukryć, że dbanie o ogród wymaga wielu czynności, które zajmują bardzo dużo czasu.

Bardzo często podczas prac w naszym ogrodzie podstawowe czynności zajmują najwięcej czasu. Podkaszarka jest urządzeniem, które zdecydowanie ułatwia sprawę w ogrodzie i zdecydowanie skraca czas pracy, przy jednoczesnym oszczędzaniu naszych sił. Najprostsza podkaszarka to ta zasilana elektrycznie. Podkaszarka elektryczna jest zalecana do niewielkich ogrodów lub do takich, gdzie kabel nie miałby żadnych przeszkód – krzewów, gałęzi, kwiatów. Podkaszarki są niezwykle lekkie, przez co ich używanie przez praktycznie każdą osobę jest bardzo proste i łatwe.

Tanie podkaszarki bardzo często posiadają jedną wysokość, przez co nie można ich wyregulować. W droższych modelach możliwe jest dostosowanie podkaszarki do naszego wzrostu – wszystko dzięki teleskopowej rączce. Dzięki temu zarówno osoba wysoka jak i niska mają możliwość dopasowania narzędzia do swojego wzrostu.

Bardzo dobrym wyborem w przypadku dużego ogrodu jest podkaszarka akumulatorowa. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest dotarcie do wielu miejsc, a co najważniejsze nie musimy się martwić, że kabel będzie nam przeszkadzał i plątał się pomiędzy krzewami i krzaczkami.

Jednakże najbardziej wydajną podkaszarką jest ta spalinowa. Jest ona najmocniejsza oraz najbardziej wydajna. Bardzo dużą zaletą jest nie tylko duża moc, ale także możliwość zamontowania ostrza zamiast żyłki.

Podkaszarki, zarówno te małe zasilane poprzez kabel, średnie zasilane akumulatorem, jak i te najsilniejsze i najmocniejsze na benzynę, są niezwykle wydajnym sprzętem ogrodniczym. Służą nie tylko do koszenia wysokiej trawy, ale także do docierania do trudno dostępnych miejsc – pod drzewami, krzewami czy przy palisadzie wykonanej np. z drewna.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *