Podkaszarka jako alternatywa wobec tradycyjnej kosiarki

By on gru 28, 2015 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Piękny i zadbany trawnik w ogrodzie to wielka chluba właścicieli, ale też dodatkowe obowiązki. Trawę należy regularnie kosić, przycinać a także podlewać. Jeśli nie masz sporego trawnika, zamiast kosiarki, możesz zainwestować w o wiele tańszą o kosiarki, podkaszarkę. Urządzenie jest doskonałe do skracania kępek trawy przy krawężnikach, skosić brzeg trawnika koło krzewów, rabat czy przy ogrodzeniu.

Urządzenie do zadań specjalnych

Kosiarka pozwala na koszenie trawników. Podkaszarka to urządzenie, które sprawdzi się przy podkaszaniu miejsc trudnodostępnych i newralgicznych. Z podkaszarką o wiele łatwiej jest się poruszać po małym trawniku, wśród krzewów i rabat z kwiatami. Ogrodnik o wiele szybciej skosi wąskie, kręte dróżki i fragmenty porośnięte trawą. Bez trudu poradzisz sobie z wszelkimi nierównościami terenu, z którą kosiarki by sobie nie poradziły.

Jaką podkaszarkę wybrać?

Planując zakup podkasz arki zwróć uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim musisz wybrać pomiędzy podkaszarką do trawy elektryczną, podkaszarką akumulatorową lub podkaszarką spalinową. Elektryczne podkaszarki to urządzenia lekkie i bardzo łatwe w eksploatacji. Zasilane są albo z gniazdka sieciowego albo z akumulatora. Urządzenia są idealne do precyzyjne przycinanie trawy przy krawędziach trawnika czy koło drzew i krzewów. Urządzenie posiada jednak jedną kluczową wadę – musi być podłączone do gniazdka. Jeśli masz duży ogród, może to stanowić spore utrudnienie. Owszem, można skorzystać z przedłużacza, ale ciągnięcie za sobą wielu metrów przewodu, jest dość uciążliwe.

Podkaszarka akumulatorowa

Jeśli nie chcesz się przejmować podłączeniem do gniazdka i często w Twoim przypadku źródło prądu jest zbyt daleko, zainwestuj w podkasz arkę akumulatorową. Dzień przed planowanym użytkiem, pamiętaj o podłączeniu urządzenia do ładowarki. Akumulator o pojemności 1.5 Ah bez trudu wystarczy na skoszenie 500 mkw trawnika.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *