Podłoga w łazience – jak ją modnie wykończyć?

By on wrz 21, 2016 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Efektowna mozaika, eleganckie heksagony, drewno czy uniwersalne szarości – jeśli poszukujesz pomysłu na wykończenie powierzchni podłogi w łazience, sprawdź jakie rozwiązania są obecnie najmodniejsze. Stosując tego typu materiały wykończeniowe sprawisz, że podłoga będzie nie tylko praktyczna, ale również modna i niezwykle atrakcyjna.

W bogatej ofercie płytek podłogowych łatwo o zawrót głowy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów i kolorów, w których możesz do woli przebierać. Jeśli jednak chcesz, aby urządzane pomieszczenie było zgodne z najnowszymi wnętrzarskimi trendami, przekonaj się, jakie rozwiązania są obecnie najmodniejsze.

Szarości

Szary kolor jest naturalny i uniwersalny – możesz go łatwo wkomponować do każdej stylizacji wnętrza oraz połączyć z innymi dodatkami. Szczególnie modne są betonowe, szare płytki, które nadadzą wnętrzu industrialny wygląd. Ponadto będą one pasować do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim. Szary gres na podłogę w łazience to zawsze znakomite rozwiązanie, a potwierdzające to zdjęcia znajdziesz na http://domifikacje.pl/ideabook/10-pomyslow-podloge-lazience/

Drewno

Bidet-i-toaleta-aranżacja-łazienki

Niezwykle modnym rozwiązaniem jest drewno na łazienkowych podłogach. Dzięki niemu pomieszczenie wydaje się być cieplejsze i przytulniejsze. Do łazienek najlepiej nadają się drewno dębowe lub egzotyczne: merbau, iroko i tek, które cechują się najkorzystniejszym współczynnikiem skurczu i rozkurczu. Jeśli zdecydujesz się na drewnianą podłogę, należy ją odpowiednio pielęgnować, czyli np. olejować raz na kwartał lub uzupełniać ubytki w wierzchniej warstwie.

Nie takie zwykłe płytki

Mozaika cieszy się popularnością od lat – nic dziwnego – dekoracyjne płytki składające się z niewielkich kwadracików prezentują się niezwykle elegancko. Mozaikę możesz ułożyć na całej powierzchni podłogi lub np. w kabinie prysznicowej czy w celu podkreślenia ciekawych detali architektonicznych. Szalenie ciekawą alternatywą dla klasycznej mozaiki są płytki w heksagonalne. Za pomocą sześciokątnych kafli w niewielkim rozmiarze uzyskasz podobny efekt, jak w przypadku mozaikowych dekorów, jednak dodatkowo będą one zdobić posadzkę swoim niecodziennym kształtem.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *