Pomysł na aranżację łazienki

By on lut 6, 2012 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Kupione mieszkanie czy postawiony dom to dopiero początek – przed nami cały etap o nawie „wykończeniówka i remont”. To wcale nie takie proste, bo samodzielne wykonanie wielu prac graniczy z cudem a znalezienie solidnej i taniej ekipy remontowej też nie jest łatwe. Nieważne, czy zdecydujemy się na wykonanie tej mozolnej pracy własnymi rękami, czy zatrudnimy fachowców, to na początek trzeba mieć jakąś wizję tego, w jakiej łazience chcemy zażywać kąpieli.

 

W najgorszej sytuacji są ci, którzy nie mają doświadczenia w projektowaniu wnętrz. Oczywiście, nie trzeba być architektem lub stylistą wnętrz, ale trzeba przyznać, że laik może mieć duże problemy z aranżacją łazienki jeśli jest ona bardzo mała lub ma nietypowy układ bądź znajduje się na poddaszu. W takim wypadku lepiej poradzić się profesjonalisty lub chociaż kogoś, kto już wcześniej projektował własną łazienkę. Bo ważne jest wszystko – począwszy od zainstalowanie kanalizacji, poprzez wybór wyposażenia a skończywszy na kolorze płytek lub wyborze ogrzewania. Czasami lepiej nie powierzać tych spraw w całości ekipie remontowej i zastosować się do zasady ograniczonego zaufania. Fachowcy czasem wolą zrobić coś byle jak i szybko, bo następni zleceniodawcy czekają na ich usługi.

Już podczas zakupu materiału można poradzić się ekspertowi ze sklepu, przecież on powinien znać się na materiałach, które sprzedaje. I tutaj też może być niespodzianka, bo przecież nie raz zdarza się, że sklepy zatrudniają przypadkowe osoby, na przykład studentów, którzy chcą dorobić sobie parę groszy. Ratunkiem okazuje się internet, bo przecież to niewyczerpane źródło informacji. W sieci istniej wiele stron poświęconych tematyce budowlanej i remontowej – jedne są profesjonalne inne mniej. Dlatego warto zajrzeć na forum Leroy Merlin, gdzie dostęp do wszelkich porad i uwag jest nieograniczony.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *