Renowacja wanny metodą „wanna w wannie”

By on paź 15, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Już od dłuższego czasu nie możemy obojętnie przejść obok naszej starej wanny. Jednak na samą myśl o długim remoncie związanym z kuciem, wszędzie obecnym pyłem i dużymi kosztami odechciewa nam się podejmowanie jakichkolwiek działań.

Istnieje jednak pewno wyjście. Aby nie niszczyć całej łazienki tylko z powodu wanny wystarczy zastosować metodę „wanna w wannie”.

Wanna to element armatury łazienki, który jest użytkowany praktycznie codziennie. Nie ma się zatem co dziwić temu, że po kilku latach nie przypomina już niczym tej z salony. Nie warto zatem do końca życia męczyć się patrząc na porysowaną i zniszczona wannę. Wszystko można zrobić bardzo szybko i bez specjalnie dużych kosztów.

Na czym polega metoda renowacji „wanna w wannie”

Cały proces renowacji zajmuje maksymalnie dwie godziny i polega na osadzeniu w starej wannie nowej wanny akrylowej. Wanny sklejamy przy pomocy odpowiedniej pianki dzięki temu wszystko jest stabilne i mocne. W ten sposób starej wanny praktycznie nie widać, a jedyną funkcję jaką pełni jest stelaż do nowej wanny.

Nowa wanna jest nie tylko ładna, ale również lepiej utrzymuje ciepło. Ponadto dzięki wykończeniu silikonowym jest tak samo szczelna i nie przepuszcza wody.

Skąd ten pomysł?

wanna

Renowacja wanny ta metodą rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych. Tam panuje już od ponad czterdziestu lat. To właśnie prostota przeprowadzania remontu oraz niski wkład pieniężny spowodowały, że stała się modna również w Europie.

Dawniej remont wanny oznaczał kilkudniowe kucie, zakup nowej wanny wraz z płytkami. Dzisiaj to 2 godziny przyjemnej pracy dla majsterkowicza. Koszt renowacji wanny tą metodą to około. 800 zł. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju i wielkości wanny.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *