Rodzaje muszli sedesowych

By on gru 8, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jeśli uważacie, że wszystkie sedesy są takie same, to musimy wyprowadzić Was z błędu. Muszle sedesowe różnią się między sobą większą liczbą elementów niż nam się wydaje. Pokrótce przedstawiamy główny podział muszli sedesowych. 

Po pierwszy wyróżniamy sedesy kompaktowe. Są to wszystkim znane, klasyczne sedesy mające ceramiczny zbiornik nad muszlą. Charakteryzuje się trwałością, szerokim wyborem (różne rodzaje muszli, typy przycisków) oraz niską ceną. W tej grupie WC można wyróżnić m.in. sedesy zamontowane pionowo lub poziomo, sedesy o różnym sposobie spłukiwania wody (zwykły, 2komorowy, stop) czy np. ze względu na typ muszli (klasyczny, z półką lub krótki).

Po drugie (a zarazem bardziej nowoczesne) są sedesy podwieszane.  Zajmują one dużo mniej miejsca niż w wypadku sedesu kompaktowego i są prostsze w utrzymaniu czystości. Przeznaczone  są nie tylko do mniejszych łazienek, ale również do większych i bardziej nowoczesnych. Takie sedesy składają się z kilku elementów (stelaż, miska podwieszana, deska WC oraz przycisk spłukujący).  Są obecnie najbardziej popularnym typem sedesu.

wc

Trzecim, najmniej eleganckim sedesem jest sedes z dolnopłukiem lub górnopłukiem.  Jest to również najtańsza forma wyposażenia łazienki. Jego plusem jest także sposobność zamontowania zbiornika w danej odległości od muszli sedesowej.

Najczęściej spotykane wymiary misek klozetowych to 570 gł. x 365 szer. x 375 wys. mm oraz 560 gł. x 400 szer.  x 360 wys. mm . Średnia długość samej muszli klozetowej sięga 70 cm.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *