Rodzaje umywalek  

By on maj 15, 2015 in Porady, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

 

Wybór umywalki może wydawać się prosty, ale w dzisiejszych czasach nawet najprostsze rzeczy się komplikują – wybór jest zbyt wielki. Dlatego warto przyjrzeć się temu, co w tej kwestii oferuje rynek, wszak to wyposażenie ma służyć nam na lata i wybór odpowiedniego jest tu kluczowy dla naszego komfortu i odczuć estetycznych.

Producenci proponują cztery podstawowe rodzaje umywalek. Są to modele ścienne, nablatowe, meblowe i wpuszczane. Przyjrzymy się każdemu z nich.

Ścienne

Inaczej zwane wiszącymi. W zależności od modelu taka umywalka może być przymocowana bezpośrednio do ściany lub być dodatkowo wyposażona w postument lub półpostument i ozdobny syfon. Takie rozwiązanie nadaje się do mniejszych łazienek – zabiera mało miejsca. Jest także idealne do pomieszczeń typu WC.

Nablatowe

umywalka nablatowaDają dużą swobodę aranżacyjną i są bardzo atrakcyjne wizualnie. Kładzie się je bezpośrednio na blat, który może być wykonany z drewna czy kamienia. Takie modele są zazwyczaj masywne i solidne i mogą mieć przeróżne wzory. Umywalki nablatowe często występują w kształcie mis czy korytek. Są praktyczne i wygodne. To nowoczesne rozwiązanie, które daje niezliczone możliwości aranżacyjne.

Mebloweumywalka meblowa

Takie umywalki są zabudowane specjalnie zaprojektowanymi szafkami, co pozwala zaoszczędzić miejsce i zakryć syfon. Są najczęściej dostosowane do określonego rodzaju mebla, dlatego przy wyborze takiej umywalki lepiej jest zdecydować się na cały zestaw. Zdarza się, że taka umywalka jest wbudowana w regalik wolnostojący, a więc nie musi być usytuowana pod ścianą, co daje niecodzienne efekty wizualne.

Wpuszczaneumywalka wpuszczana

Takie umywalki wpuszcza się częściowo lub całkowicie w blat, co jest bardzo wygodne i praktyczne, ponieważ pozostawia dużo miejsca wokół umywalki. Jest to także nowoczesne rozwiązanie, które wygląda bardzo atrakcyjnie. Pod blatem może znajdować się szereg szafek, które będą chować przybory do codziennej pielęgnacji, ręczniki i sprzęty elektroniczne. Taka umywalka tworzy z blatem jeden element dekoracyjny.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *