Rodzinna łazienka – jak ją urządzić?

By on cze 10, 2014 in Porady i pielęgnacja, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka jest szczególnym miejscem. Służy przede wszystkim naszej higienie, dlatego też w większości przypadków korzystamy z niej indywidualnie. Jednak w wyjątkowych sytuacjach z łazienki korzystać może nawet kilka osób, a staje się to szczególnie ważne w przypadku, gdy jesteśmy członkiem kilkuosobowej rodziny.

Łazienka rodzinna, czyli?

Czyli łazienka, która została tak zaprojektowana i urządzona, by spełniać potrzeby wszystkich członków rodziny. Odpowiednio duża i funkcjonalnie zaaranżowana, wygodna i wykończona materiałami wysokiej jakości: trwałymi i łatwymi w utrzymaniu czystości. Lepiej postawić tu na uniwersalność i solidność, niż luksus i reprezentatywność.

Jak zaaranżować łazienkę rodzinną?

Jeżeli jesteśmy posiadaczami łazienki niewielkiej, nie mamy zbyt wiele możliwości zaaranżowania jej w wygodny dla wielu osób sposób. Możemy jednak zadbać o to, by zapewnić intymność podczas kąpieli czy prysznica, tak, by druga osoba mogła bez przeszkód skorzystać w tym samym czasie np. z umywalki. Nie jest to trudne, wystarczy odpowiednia zabudowa wanny czy zasłona prysznicowa, by biorąca kąpiel osoba była niewidzialna dla innych domowników i by sama czuła się komfortowo.

Duża łazienka, mniejszy kłopot

Jeśli nie musimy tak bardzo liczyć się z dostępną przestrzenią, urządzając łazienkę dla całej rodziny, możemy skorzystać z rozwiązań, które zostały stworzone specjalnie w tym celu. Warto więc zdecydować się na dwie umywalki lub jedną, ale znacznie większą, bo podwójną. Podobnie z lustrem, im większe, tym lepiej – dzięki temu co najmniej dwie osoby będą mogły wygodnie z niego korzystać. Powinniśmy zainwestować też w meble, które pomieszczą wszystkie kosmetyki i akcesoria wykorzystywane przez poszczególne osoby. Tak jak w przypadku małej łazienki, zadbajmy też o intymność podczas kąpieli. W większych pomieszczeniach możemy pokusić się o wydzielenie specjalnej strefy kąpielowej.

Więcej inspiracji, jak urządzić wnętrza, znajdziecie tutaj.

Photo credit: A&A Design Build Remodeling, Inc. / Foter /  (CC BY 2.0)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *