Romantyczna łazienka

By on paź 17, 2014 in Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Różne są style, w których można zaaranżować łazienkę. Często wybieramy je według swojego charakteru. Odpowiedni wystrój znajdą zarówno odważni, przebojowi, sentymentalni jak i wrażliwi. Dla tych, którzy lubią stonowane wnętrza z dozą naturalności i zmysłowości odpowiedni będzie styl romantyczny.

Styl romantyczny przypomina bardzo styl angielski. Barwy są tu stonowane i naturalne. Biele, beże, jasne brązy, blade turkusy, błękity, blade róże, wszystkie pastele. Bazą są jasne ściany i biała ceramika. Ten styl lubi jasność. Białe mogą być również meble, koniecznie drewniane. Mogą pozostać w naturalnym kolorze lub mogą zostać pobielone. W sam raz będzie tu pasować jakaś stara komoda lub stolik z wygiętymi nóżkami. Romantyzm zawiera też w sobie elementy retro, bo odsyła nas do minionych czasów.

Styl romantyczny lubi gdzieniegdzie błysk. Aby go osiągnąć można wyłożyć ściany gresem polerowanym. Można go też użyć na podłogę, ale równie dobrze może być też drewniana. Można też wykorzystać mozaikę. Jako przeważający element dekoracyjny lub tylko jako wykończenie, np. nad umywalką, jako obudowę wanny lub ramę lustra. Jeśli chodzi o wannę, bo prysznic nie bardzo tu pasuje, to najlepiej, gdy będzie wolnostojąca i opływowa, ale to nie jest warunek. Baterie muszą być stylizowane. Mogą być srebrne albo z mosiądzu, dwuuchwytowe. Styl romantyczny lubi krągłości i falistości. Uroku dodadzą falbanki na zwiewnej zasłonce. Romantyzm wprowadzi też umywalka nablatowa w kształcie miski.

Kafelki mogą mieć motyw roślinny. To samo dotyczy obicia krzesła lub fotela, który powinien znaleźć się przy wannie. Kwiaty powinny być drobne, ale należy pamiętać też, by stosować ten motyw z umiarem.

Dodatki powinny być naturalne. Wykonane z drewna lub kamienia. Kolorów nie powinno być za dużo. Romantyzm nie jest mdły i słodki, ale spokojny i zmysłowy. Warto zadbać o relaksujący zapach za pomocą poustawianych wszędzie świec zapachowych w pastelowych kolorach, potpuri w szklanej misie czy naturalnego mydła na wagę. Do tego cięte kwiaty w ozdobnym wazonie lub rośliny doniczkowe o kolorowych drobnych kwiatkach.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *