Sposób na obudowę wanny

By on gru 20, 2014 in Materiał | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

O ile nie zdecydowaliśmy się na zakup wanny wolnostojącej, konieczne będzie jej zabudowanie. Jak to zrobić? Jakich materiałów użyć?

Najbardziej typowym rozwiązaniem jest tu zastosowanie gotowej, zdejmowanej osłony. Zaletą jest tu fakt, że istnieje bardzo szeroki wybór wzorów takich obudów, z łatwością więc możemy wybrać taką, która idealnie pasować będzie do wystroju naszej łazienki.

Nie będzie problemu również z dopasowaniem obudowy wanny nawet o najbardziej nietypowych kształtach i wymiarach. Należy jedynie przed zakupem dokonać szczegółowych pomiarów. Taka obudowa najczęściej składa się z dwóch elementów. Są to dwa panele, jednak zupełnie nie widać ich łączeń po zamontowaniu.

Poza łatwością montażu zaletą jest tu również to, że w ewentualności awarii, równie łatwo obudowę można zdemontować i to bez uszkodzenia jej elementów.

Innym rodzajem obudowy, jest zamontowanie poliestrowego nośnika. Mocuje się go bezpośrednio do podłogi, a następnie osadza w nim wannę. Nie ma tu więc potrzeby stosowania dodatkowych śrub czy kołków. Innego rodzaju zaletą poliestrowej obudowy jest fakt, że taka obudowa wygłusza wannę, a także ją ociepla, przez co napuszczona woda nie stygnie tak szybko.

Pamiętać tu należy o tym, że taki nośnik musi być idealnie dopasowany do wymiarów wanny. Jeżeli kupimy taki, który nie będzie spełniał tego kryterium, sama obudowa nie wypełni swojego zadania, a efekt wizualny nie będzie zadowalający.

Poliestrowe nośniki nie są dostępne w takiej gamie, jak te zdejmowane, o których mówiliśmy na samym początku. Najczęściej są one po prostu białe, dlatego też nie do każdej łazienki będą pasowały. Problem znika jednak już w momencie, gdy obudowę wyłożymy na przykład płytkami ceramicznymi. Więcej wanien znajdziemy tutaj.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *