Sprytne sposoby na urządzenie małej łazienki

By on maj 4, 2015 in Nietypowe rozwiązania, Porady, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Mała łazienka to problem dla wielu osób, które pomimo ogromnych starań wciąż nie wiedzą co zrobić, aby uczynić to pomieszczenie bardziej funkcjonalnym. Oto kilka porad, których zastosowanie sprawi, że nawet niewielka łazienka spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Zabudowa

Odpowiednia zabudowa łazienki pozwoli na uzyskanie większej ilości miejsca. Po pierwsze – unikajmy dużych szafek lub zbyt długich półek z kosmetykami. Lepszym wyjściem będzie dobranie odpowiedniej szafki, którą umieścimy pod umywalką; tym samym nie zmniejszy ona powierzchni użytkowej łazienki, a zarazem pozwoli na schowanie kosmetyków i środków czystości. Jeśli jest nam potrzebna jeszcze jedna szafka, umieśćmy ją nad zlewem; najlepiej, jeśli będzie szeroka i płytka. Dobrym pomysłem może okazać się w tym wypadku wybranie mebla z lustrzanym frontem – nie musimy wtedy przeznaczać dodatkowego miejsca na lustro. Pamiętajmy również o odpowiednich kafelkach; ciemne kolory zmniejszą optycznie wnętrze.

Sprzęty w wersji mini

Jeśli nasza łazienka jest niewielka, nie wybierajmy do niej dużych sprzętów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które nie zabiorą nam zbyt dużo miejsca: mowa tu o pralkach, umywalkach, muszlach klozetowych itd. Warto pomyśleć również o odpowiednim oświetleniu – duży żyrandol nie sprawi, że łazienka będzie bardziej przytulna; lepiej zamontować w niej niewielkie, podwieszane lampy. Szczególnie dobrze sprawdzą się te wykonane ze szkła piaskowanego, ponieważ rozpraszają emitowane światło, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje wyjątkowej delikatności i lekkości.

Prysznic zamiast wanny

Niestety, jest to jedna z głównych zasad aranżacji małej łazienki. Wanna zabiera dużo miejsca i posiada o wiele mniej funkcji; umieszczona w niewielkim pomieszczeniu zdaje się wypełniać całą dostępną przestrzeń. Najlepiej wybrać przeszkloną, stosunkowo dużą kabinę, która zapewni nie tylko komfort, ale również optycznie powiększy wnętrze. Można także zdecydować się na wariant półokrągły, najczęściej z brodzikiem, który ustawia się w kącie łazienki.

łazienka

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *