Stelaże podtynkowe – charakterystyka

By on lut 13, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Stelaże podtynkowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, które daje w domu, zwłaszcza w łazienkach wiele nowych możliwości, nawet w pomieszczeniach trudnych do zagospodarowania. Początkowo na rynek wprowadzane były stelaże łazienkowe w uniwersalnych rozmiarach, z biegiem czasu jednak okazało się, że duży większy wybór w tym zakresie daje jeszcze większą liczbę możliwości.

Na rynku dostępne są standardowe stelaże podtynkowe, które dostępne są w rozmiarach od 112 centymetrów do 120 centymetrów. Tego typu stelaże podtynkowe można zakupić w sklepach budowlanych i nie wymagają one specjalnego zamówienia. Czasem jednak pomieszczenie łazienkowe wymaga, aby zastosować w nim niestandardowy rozmiar stelaża – można zamówić je na specjalne zamówienie i produkowane są w przedziale od 82 centymetrów do 98 centymetrów wysokości. W przypadku tego typu zamówienia konieczny jest jednak znacznie dłuższy czas oczekiwania na wykonanie stelaża, jak również jego wyższa cena.

Na czym polega cały mechanizm stelaża podtynkowego? Jak sama nazwa wskazuje jest on montowany wewnątrz ściany, pod tynkiem, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości innego rozwiązania. Obecnie mamy możliwość różnych kombinacji i tak przycisk spłukujący wodę może być zamontowany zarówno pionowo, jak i poziomo – w zależności od naszych indywidualnych wymagań. Sam montaż stelaży podtynkowych nie jest kwestią łatwą i najlepiej zlecić go specjaliście, który wszystko wykona zgodnie z obowiązującymi normami. Może okazać się, że na niektórych powierzchniach montaż nie jest wcale taki łatwy i pojawią się niewielkie komplikacje z jego finalizacją.

Ponadto warto również zauważyć, że stelaże podtynkowe, zwłaszcza te mniejsze coraz częściej wykorzystywane są do montażu w przypadku umywalek oraz bidetów. W grę wchodzi jeszcze koszt takich stelaży podtynkowych, początkowo była to droższa inwestycja natomiast w chwili obecnej koszty znacznie się zmniejszyły, wraz z popularnością takiego rozwiązania. Najprostsze modele dostępne są już od trzystu złotych, co nie jest dużym wydatkiem. Ciekawą ofertę stelaży podtynkowych znajdziesz na castorama.pl.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *