U kogo zamówił byś projekt swojej łazienki?

By on sty 16, 2015 in Materiał, Nietypowe rozwiązania, Porady i pielęgnacja, Według stylu, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka we współczesnym projektowaniu stała się tak ważna jak salon czy kuchnia. Jeszcze kilka lat temu była traktowana trochę po macoszemu, a teraz toczy się walka, kto zaprojektuje lepszą i ciekawszą łazienkę w swoim wyrazie, funkcjonalności i ciekawej formie. Wyścig projektowy trwa, wśród najlepszych designerów na świecie. Każdy z genialnych projektantów proponuje rozwiązania jak ze snu. Oryginalne podejście inspiruje i pozwala na refleksję potraktowania łazienki inaczej nic dotychczas. Więcej niż jako miejsca z toaletą i umywalką, gdzie musisz rano umyć zęby, a wieczorem wziąć szybki prysznic.

W dzisiejszych czasach łazienka staje się miejscem intymnym, gdzie spędzanie czasu może być inspirując i dodawać od rana energii na resztę dnia, a wieczorami nastrajać do spokojnego snu. Od zawsze są gusta i guściki, ale przeglądając ich łazienkowe dzieła chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Przez oglądanie dobrych rzeczy podświadomie zapożyczamy ambitne rozwiązania. Dlatego ważna jest inspiracja i to na czym skupiamy naszą uwagę. Do grona najlepszych projektantów na świecie należą min.:

Philippe Sterck, który stworzył łazienkową kolekcję Axor Starck. Meble łazienkowe, metalowa armatura, systemy prysznicowe i akcesoria smukłe w formie, przejrzyste w funkcji, precyzyjne w działaniu. To w skrócie mistrzowska kolekcja Phlippe”a Starcka.

Swoją delikatną kolekcja w tonacji lawendy zachwyciła hiszpańska projektantka Patricia Urquiola.

Wizjoner współczesnego designu Karim Rashid projektujący dla najbardziej znanych marek na świecie. W ostatnim projekcie łazienki dla włoskiej marki Cisal, wykorzystał arktyczną biel, łącząc ją z intensywnym różem o organicznych kształtach ceramicznej wanny, umywalki i natrysku. Jak zawsze pokazał tym projektem własny, rozpoznawalny styl, pełen zdecydowanych kolorów, geometrycznych kształtów i obłych form. Jakiś czas temu artysta został ochrzczony mianem poeta plastiku.

Bardzo wysoko punktowana wizja prawie jak ze snu, Braci Bouroullec, stworzona na zamówienie Hansgrohe. Umiejętnie połączyli eleganckie wzornictwo z nowoczesną estetyką. Axor Water Dream to osiemdziesiąt różnych elementów, dzięki którym możemy stworzyć swoją łazienkę idealną.

Para projektantów Ludovica i Roberto Paalomba, którzy stworzyli kolekcja ceramiki łazienkowej o nazwie Lb3, dla firmy LAUFEN. Seria jest zgodna z filozofią projektanta Roberta, który pragnie, aby łazienka pozostawała miejscem, w którym można czuć się naprawdę jak u siebie. Udało im się połączyć 3 linie projektowe w tej jednej łazience. To linia nowoczesna, klasyczna i dizajnerską.

Dla polskiej marki Sanitec Koło, serie łazienkową zaprojektował Włoch Antonio Citterio. To zaokrąglone formy umywalek zestawione z prostymi, bezpretensjonalnymi meblami z ciemnego drewna. Całość projektu bardzo elegancka i niezwykle naturalna w swoim wyglądzie.

Wszystkie projekty artystów spełniają swoje funkcjonalne zadanie i są doskonałym przykładem współczesnego i odważnego podejścia jakie powinniśmy mieć do pomieszczeń sanitarnych.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *