Wanna czy prysznic?

By on maj 11, 2015 in Porady, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

To odwieczne pytanie. Najlepiej mieć i to i to. Ale jeśli nie możemy sobie pozwolić na taki luksus i nie mamy miejsca na stworzenie dwóch osobnych toalet, musimy dokonać wyboru. A ten, jak zwykle, jest trudny.

Niektórzy wolą jedno, a niektórzy drugie i nie ma się czemu dziwić – i wanna i prysznic mają swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im i spróbujmy wyłonić swojego faworyta.

Wanna

Wanna to przyjemność, to leżenie w pianie z książką i w blasku zapachowych świec, to relaks i spa. A także… moc bakterii. Niestety wanna jest mniej higieniczna od prysznica, to niewątpliwe. Jeśli jest niedokładnie czyszczona po każdorazowym użytku może być siedliskiem nieprzyjemnych stworzeń. Niektórzy też twierdzą, że kąpanie się w swoim własnym, martwym naskórku też nie należy do najlepszych zabiegów, jakie możemy sobie zafundować. Za to w wannie możemy się naprawdę zrelaksować i pozwolić odpocząć zmęczonym mięśniom. Kąpiele w solach i różnego rodzaju płynach do kąpieli mogą być zarówno zdrowotne, jak i upiększające. Do ciepłej wody można też dolewać olejków, które nawilżają i natłuszczają skórę. Podobno jednak długie leżenie w ciepłej wodzie postarza skórę i sprzyja rozwojowi cellulitu. Wanna może jednak być także wykorzystana do wzięcia prysznica, jeśli jednak chcemy ją napełnić zużyjemy więcej wody, jest więc mniej ekonomiczna. Zabierze też więcej miejsca.

wanna

Prysznic

Jedną z podstawowych zalet jest to, że można go zmieścić nawet w najmniejszej łazience. Drugim ważnym pozytywem jest ekonomiczność korzystania z kabiny prysznicowej – zużywa się aż trzy razy mniej wody niż biorąc kąpiel w wannie. Prysznic jest zdrowszy dla skóry – pobudza jej krążenie, a chłodny pomoże zachować jej młody wygląd i jędrność. Niestety nie przyniesie on aż takiego relaksu, jak może przynieść wanna wypełniona pianą. Jednak możesz sięgnąć po kabinę prysznicową z hydromasażem i w ten sposób zrekompensować sobie brak wanny. Po takim prysznicu być może wyjdziesz bardziej zrelaksowany niż po kąpieli z kaczuszką.

prysznic

Wanna czy prysznic? Cóż, kwestia gustu i… uwarunkowań budowlanych.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *