Wanna, wannie nierówna!

By on sty 27, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

wannaWanna to jeden z ważniejszych elementów naszej armatury łazienkowej. Jeśli ma pełnić dobrze swoją funkcję powinna nie tylko ładnie wyglądać, ale również być wygodna i sprawna na lata.

To, na co szczególnie powinniśmy zatem zwrócić uwagę podczas wyboru wanny(w sklepie budowlanym) to przede wszystkim: materiał z jakiego jest wykonana oraz jakość wykonania i montażu.

To z jakich materiałów może zostać wykonana nasza wanna zależy od przede wszystkim od tego, jak solidny produkt chcemy otrzymać.

Materiał, materiałowi nierówny!

Najpowszechniejszym materiałem stosowanym do produkcji wanien jest akryl. Akryl ma kilka praktycznych cech, na które warto bowiem zwrócić uwagę. Przede wszystkim łatwo można go barwić, idealnie poddaje się wszystkim zabiegom formowania (chodzi tutaj głównie o wyprofilowanie odpowiedniego kształtu oraz wgłębienia).

Powierzchnia wanien wykonanych z akrylu jest ponad to: odporna na działanie temperatury, a jej powierzchnia bardzo szybko nagrzewa się. Przez co woda wypełniająca jej dno przez długi czas pozostaje ciepła.

Dlaczego wanna akrylowa jest lepsza od innych?

Wanny stalowe w odróżnieniu od akrylowych szybko się ochładzają. Wystarczy kilka minut by ciepła woda zrobiła się po prostu chłodna, a nawet zimna.

czysta łazienka

Woda wypełniająca wannę stalową potrafi ponad to narobić dość dużo szumu.

Z kolei wanny żeliwne i miedziane są bardzo ciężkie i dosyć drogie.

Wanna akrylowa zdaje się zatem na tle innych wypadać najlepiej!

Oprócz materiału-wanna to także wymiar!

Jeśli nasza łazienka jest stosunkowo mała to oczywiście liczy się każdy najmniejszy centymetr. Jeśli nie, to możemy spokojnie wybrać większy model.

Co jest ważne?! Przed naszą wanną powinniśmy pozostawić wolną przestrzeń o długości około 70-100 cm i szerokości 100-120 cm.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *