Wanna wolnostojąca czy zabudowana?

By on sty 24, 2015 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Częstym dylematem przy aranżacji łazienki jest wybór pomiędzy wanną o kabiną prysznicową. Tymczasem, gdy już zdecydujemy się na wannę, pojawia się kolejny dylemat. Czy wybrać wannę wolnostojącą czy zabudowaną?

Wanna zabudowana

Wanna zabudowana znajduje się w większości łazienek. Może znaleźć się zarówno w dużej jak i w małej łazience. Znajduje się zazwyczaj, przy którejś ze ścian, chyba, że budowa łazienki i miejsce odpływu pozwala na umieszczenie jej na środku. Wanna zabudowana jest stabilna. Jest więc odpowiednia do kąpieli małych dzieci. Jednak wygląda na masywną i może pomniejszyć łazienkę. Jednak w małych wnętrzach jest nieodzowna. Producenci produkują wanny, który zmieszczą się nawet w tych najmniejszych łazienkach. Wanna zabudowana może mieć różny kształt, okrągły, prostokątny lub narożny, który pozwoli efektywnie wykorzystać przestrzeń. Wanny zabudowane są tańsze od wolnostojących. Powinny znaleźć się w łazienkach nowoczesnych i naturalnych. Można je obudować na wiele sposób. Drewnianymi panelami, które będą współgrać z innymi drewnianymi elementami łazienkami. Mozaiką, która ze względu na swoją wysoką elastyczność, nadaje się do układania na zaokrąglonych powierzchniach.

Wanna wolnostojąca

Wanna wolnostojąca pojawia się w łazienkach z rzadka, gdy tymczasem pełno jej na różnych wizualizacjach, jakie proponują projektanci wnętrz. To wanna, która poza funkcją praktyczną, ma pełnić jednocześnie funkcję dekoracyjną. Wanna wolnostojąca to ozdoba łazienki. Z tego powodu powinna się znaleźć raczej na dużej przestrzeni, która pozwoli ją wyeksponować. Zaletą tej wanny jej możliwość jej przesunięcia, przestawienia w inne miejsce lub pod odpowiednim kątem. Najczęściej znajduje się ona w centralnym punkcie łazienki.

Wanna wolnostojąca może być umieszczona na podeście lub posiadać bogato zdobione nóżki. Taka wanna pasuje przede wszystkim do łazienki utrzymanej w stylu retro, klasycznym, glamour, pałacowym, gotyckim, angielskim, prowansalskim, francuskim czy romantycznym. Jej ozdobne nogi mogą być w tym samym co ona kolorze lub winnym. Najczęściej występują pozłacane i posrebrzane. Sama wanna wolnostojąca może mieć klasyczny biały kolor, ale może też występować w czerni, szarościach czy odcieniach niebieskiego.

Wanna wolnostojąca może nie być odpowiednia do kąpieli dzieci, ponieważ jest mniej stabilna i może się przechylić. Minusem bywa też jej dość wysoka cena. W koszta należy wliczyć też drogą baterię przywannową, której przyłącza znajdują się w podłodze.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *