Wodny luksus – wybieramy wannę z hydromasażem

By on paź 4, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Aby rozkoszować się relaksem w wannie z hydromasażem nie trzeba wcale wyjeżdżać do salonu spa. Jeżeli mamy odpowiednio dużą łazienkę i wolne środki na koncie, to śmiało można pomyśleć o zafundowaniu sobie takiego luksusu. Gwarantujemy, że kąpiel w takiej wannie jest wyjątkowo przyjemna i nie pożałujemy wydanych na nią pieniędzy.

Masaże w wodzie

Na etapie wyposażania łazienki pytaniem często pojawia się dylemat, czy powinniśmy wybrać wannę czy prysznic. Szczęśliwi ci, którzy maja duże łazienki i mogą zdecydować się na oba rozwiązania. Niektórzy z nas wolą korzystać z prysznica, oszczędzając przy tym czas i wodę. Nie oznacza to jednak, że od czasu do czasu, chętnie wskoczylibyśmy do gorącej kąpieli i skorzystali z hydromasażu. Dla wielu osób kąpiel w wannie to cały rytuał – olejki do kąpieli, świece zapachowe i odpowiednia muzyka. Jest to świetny sposób relaksu po ciężkim dniu. Jeżeli dodamy do tego masaż, to otrzymamy ukojenie zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Wanny z funkcją hydromasażu są niestety dosyć drogie, jednak szybko okazuje się, że jest to luksus za który warto zapłacić. Sam wybór wanny nie jest jednak prosty, bowiem producenci oferują nam nie tylko modele różniące się kształtem i wielkością, ale przede wszystkim z różnego rodzaju masażami.

Rodzaje masaży

Masaże wpływają korzystnie na nasze ciało i umysł. Nie tylko działają kojąco i odprężająco, ale pomagają również zwalczać bóle reumatyczne i kręgosłupa, pobudzają także krążenie. Regularnie powtarzane zabieg sprawiają, że w szybkim czasie odczujemy poprawę zdrowia, a po takich kąpielach będziemy pełni energii. Producenci wanien oferują nam modele z dwoma podstawowymi rodzajami masażu: wodnym i powietrznym. Warto poznać różnice między nimi, aby dokonać właściwego dla nas wyboru. Masaż wodny jest zazwyczaj masażem miejscowym – możemy wyregulować dysze w taki sposób, aby zapewnić sobie masaż kręgosłupa, stóp czy ramion. Ten rodzaj masaży polecany jest dla osób z dolegliwościami reumatologicznymi, oddechowymi oraz schorzeniami kręgosłupa. Dzięki niemu poprawimy ukrwienie oraz rozluźnimy przeciążone i spięte mięśnie. Masaż powietrzny, zwany też perełkowym, działa relaksacyjnie i kojąco na całe ciało. Dysze masujące umieszczone są na dnie wanny, a wydobywające się z nich powietrze pobudza receptory skórne. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zakup wanny, w której połączone są oba rodzaje masaży. Dzięki masażom łączonym w krótszym czasie osiągniemy efekt rozluźnienia mięśni i poprawy ukrwienia.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *