Wybieramy baterię łazienkową

By on lis 21, 2014 in Porady i pielęgnacja, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wybór baterii łazienkowych choć z jednej strony tak oczywisty, wcale nie jest prostym zadaniem. Sklepy proponują nam co raz to nowe i bardziej oryginalne rozwiązania. Baterie bywają już nawet udekorowane cyrkoniami i kolorową ceramiką. O czym należy pamiętać przy zakupie baterii łazienkowej?

Kupując baterię musimy liczyć się z ogromnym wyborem. Najbardziej popularna jest nadal armatura chromowana, ale w sklepach znajdziemy również wykończoną stalą, w odcieniach złota i srebra. Pamiętajmy jednak, że ten armatura łazienkowa różni także jakością oraz funkcjonalnością. Cena modnej i oryginalnej baterii sprawia, że większość z nas wybiera tańsze, klasyczne modele. Jednak i te elementy bywają czasem drogie. Wszystko zależy od materiału z jakiego został wykonany. Tańsze baterie zwykle mają cienką chromową powłokę, która z czasem matowieje i staje się podatna na zarysowania. Droższe mają grubszą warstwę pokrywającą korpus, a także specjalne powłoki zabezpieczające powierzchnię przed zarysowaniem i matowieniem. Szczególnym rodzajem powłoki, stosowanej nie tylko w przypadku baterii, jest powłoka PVD. Ta technologia wynaleziona została w laboratoriach NASA na potrzeby lotów kosmicznych. Powłoka ta znacznie zwiększa trwałość dekoracyjnego wykończenia baterii. Jest stosowana w droższych modelach armatury, a także często jak opcja dodatkowa.

Wśród baterii łazienkowych znajdziemy modele, które różnią się miedzy sobą wzorem, sposobem wykonania, ale również rodzajem montażu. Najbardziej znane są baterie stojące, znajdujące się na brzegu umywalki. Co raz częściej jednak wybieramy modele nablatowe, czyli służące do montażu na blacie szafki, tuż przy umywalce. Baterie nablatowe mają zdecydowanie wyższy korpus, aniżeli te montowane na umywalce. Niegdyś bardzo popularne baterie ścienne uważane są obecnie za produkt ekskluzywny. Podobnie rzecz się ma z modnymi bateriami podłogowymi, zaprojektowanymi do wolno stojących, bardzo nowoczesnych umywalek. Z racji niezwykle wysokiego korpusu i oczywiście wąskiego grona odbiorców – należą do najdroższych.

Dla wielu użytkowników armatury łazienkowej istotny jest nie tyle wygląd produktu, ale również  rozwiązania technologiczne wpływające na ekonomię użytkowania. Większość bowiem zwraca uwagę na baterie oszczędzające wodę, które nie tylko pozytywnie mają się  do ochrony środowiska, ale również do zasobności portfeli. Bateria oszczędzająca wodę jest najczęściej specjalnie oznakowana na opakowaniu.

Pamiętajmy również by bateria łazienkowa dobrze współgrała z umywalką i dodatkami: lustrem łazienkowym i oczywiście całym pomieszczeniem.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *