Wybieramy meble do łazienki

By on lis 24, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Oferta mebli łazienkowych, zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych, jest ogromna. Niezależnie od wielkości naszej łazienki powinniśmy wygospodarować w niej miejsce na kilka szafek.

Komfort wyboru mebli do dużej łazienki jest o wiele większy – bez problemu wybierzemy meble pasujące do naszego wnętrza. Możemy zdecydować się na komody, szafki stojące a nawet większe szafy, które przy odpowiednim ustawieniu nie będą nas przytłaczać. Większe problemy są z wyborem odpowiednich mebli do małej łazienki, w której i tak z trudem mieszczą się wanna i pralka. Nie powinniśmy raczej zupełnie rezygnować z mebli – zawsze przydają się do przechowywania tam kosmetyków, środków czystości czy nawet papieru toaletowego. Łazienka nie będzie wyglądała zbyt estetycznie gdy postanowimy trzymać wszystkie rzeczy na wierzchu, na przykład na pralce. Uciążliwe może być także przenoszenie rzeczy pochowanych w kuchni czy pokoju.

Przy wyborze meble łazienkowe powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich estetykę, ale także materiał z którego są wykonane. Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, w którym występują częste zmiany wilgotności powietrza i temperatury. Dlatego nasze meble powinny być wykonane z dobrych, wodoodpornych materiałów. Najtańsze meble łazienkowe często wykonane są z materiałów drewnopochodnych, które nie są odporne na wilgoć. Na takich meblach szybko pojawiają się różnego rodzaju pęknięcia i uszkodzenia. Dobre meble powinny być zrobione z drewna lub płyty MDF – są to materiały odporne na wilgoć, które zazwyczaj są jeszcze lakierowane, co dodatkowo chroni je przed wodą.

meble lazienkowe

Jeszcze do niedawna najczęściej w naszych łazienkach pojawiały się klasyczne białe meble. Obecnie wybór jest ogromny – w zależności od naszego gustu możemy zdecydować się na meble stylizowane na antyczne, klasyczne lub nowoczesne. Producenci łączą ze sobą różne materiały – szkło, drewno oraz metalowe dodatki. Nawet najbardziej wymagający klient nie powinien mieć problemów z dobraniem mebli do swojej łazienki.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *