Wzorowa łazienka

By on lip 9, 2014 in Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Schludna i czysta łazienka to zdecydowanie za mało! Czasy minimalizmu mamy już za sobą. Teraz króluje dekoracyjność i oryginalność. Pozwól sobie więc na odrobinę szaleństwa i zmień sztampowe wnętrze w małe dzieło sztuki.

Wyobraźnia projektantów kafelków nie ma sobie równych. Na rynku wciąż pojawiają się nowe i zupełnie nieprzewidywalne wzory. Warto popuścić wodze fantazji i postawić na oryginalny i wyrazisty motyw.

Duże motywy

Modnym i efektownym rozwiązaniem są duże motywy. Szczególną popularnością cieszą się ogromne kwiaty lub wielkie panoramy miast, które przemienią łazienkę we wnętrze galerii. Jeśli nie posiadamy dużej łazienki, wzór można zastosować jedynie w wybranym miejscu i dodatkowo go podkreślić odpowiednim oświetleniem.

Zabawa w imitację

Projektowanie wnętrza łazienki nie musi być śmiertelnie poważne. Pozwól sobie na odrobinę ironii i ekstrawagancji. Zabaw się w imitowanie ulubionego stylu. Pałac szejka? Łazienka Ludwika XVI? Czemu nie? Grunt to dobra zabawa!

Magia orientu

Bliski i Daleki Wschód zawsze pociągał swoją egzotyką i wymyślnym stylem. Stwórz łazienkę, która przeniesie Cię w bajkowy świat rodem z Baśni z 1001 nocy. Wzorzyste płytki ceramiczne o geometrycznych układach i orientalną kolorystyką w połączeniu z drobnymi marokańskimi czy egipskimi ozdobami nadadzą wnętrzu tajemniczy i nietypowy koloryt.

szachownica w łazience

Szach i mat

Zawsze ciekawym i frapującym wzorem była i jest szachownica. Taki wzór idealnie nadaje się do koncepcji dwukolorowych łazienek, co przywodzi na myśl styl retro z lat 20 ubiegłego wieku. Jeśli posiadamy małe wnętrze, postawmy na dominację jasnego koloru, by optycznie je powiększyć. Z kolei szachownica z małych płytek stworzy optyczne wrażenie drgania i migotania. Z tym efektem jednak lepiej nie przesadzać, gdyż w większym natężeniu może drażnić.

Zagospodaruj wnęki

Jeśli w swojej łazience posiadamy wnęki, co jest bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem, dobrze jest wyzyskać je w celach ozdobnych. Najlepiej owe wnęki zabudować kafelkami o zupełnie innej fakturze oraz kolorystyce – najlepiej solidnie skontrastowanej z resztą. Da to świetny efekt przestrzenności i głębi.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *