Z czym się kąpać?

By on paź 29, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Na rynku jest coraz więcej różnych specyfików polecanych do kąpieli. Jedne mają działać kojąco, jedne mają pobudzać inne działać odżywczo na skórę. W końcu wchodząc do sklepu i widząc tyle różnych rzeczy nie wiemy co wybrać i zabieramy cokolwiek. Może jednak warto zastanowić się czego najlepiej do kąpieli użyć, a na co nie wydawać pieniędzy.

Sam żel pod prysznic nie ma jakiś specjalnych działań i tutaj nie ma się co oszukiwać ani wydawać fortuny. Żel pod prysznic ma po prostu umyć nasze ciało i chyba najlepiej kierować się po prostu zapachem, który nam odpowiada. To, że na opakowaniach są wypisane różne inne działania wcale nie przyczynia się do ich niewyobrażalnej mocy. Zazwyczaj wszystkie mają taki sam skład, a różnią się po prostu mieszanką zapachów. Jedno trzeba przyznać konsystencja tańszych żeli jest znacznie gorsza niż droższych. Żele z wyższej półki starczają na dłużej.

Dla wielbicieli kąpieli w wannie zaleca się stosowanie płynów do kąpieli lub soli morskiej. Dają najlepszy efekt przy tworzeniu piany. I właściwie na tym tylko etapie różni się ich działanie od zwykłych żeli do kąpieli.

myjka
Co jakiś czas warto naszą skórę złuszczać. Najlepiej do tego sprawdzają się peelingi. Usuwają martwy naskórek poprawiając dzięki temu jakość naszej skóry. Skóra staje się bielsza i delikatniejsza. W czasie peelingu należy się przede wszystkim skupić na dekoldzie i biuście, kolanach, łokciach oraz innych miejscach narażonych na przesuszanie. Co ważne, przy skórze bardzo suchej nie stosuje się peelingu częściej niż raz na dwa tygodnie, przy skórze suchej raz na tydzień.

Domowe sposoby na lepszą kąpiel
Aby skóra była w lepszej kondycji można dodać do kąpieli oliwy z oliwek, a np. do wersji bardziej peelingującej ciało soli czy kawy.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *